5.00 / 1 oy

Taze fasulye için et tavsiyesi

Etli kuru fasulye için et tavsiyesi yazımda verdiğim tavsiyeleri etli taze fasulye için de vereceğim, çünkü etli fasulye tariflerini bir sonraki lezzet notasına taşıyacak detayı çok net bulduğumu düşünüyorum.

Açıkçası fasulye pişireceğim zaman genellikle kuru fasulyeyi tercih eden birisiyim, ama nadiren de olsa kılçıksız ve lezzetli taze fasulye bulunca taze fasulye pişirmeyi tercih ediyorum ve taze fasulye pişirirken de etli olarak pişirmeyi tercih ediyorum. Bunun birinci sebebi, içinde ilikli kemik olan sulu yemeklerin daha lezzetli pişmesi, ikincisi ise etli olmadığı zamanlarda fasulyenin evde çok talep görmemesi.

Taze fasulye pişireceğim zaman eskiden olsa buzluktan elime geçen herhangi bir kırmızı eti (kemikli tercihimdir ama yoksa da artık ne varsa o) bir gün önceden çözdürerek fasulye ile birlikte pişirirdim. Ama kuru fasulyede çok işe yarayan bir tavsiye aldığımdan beri artık taze fasulye pişirirken de kuzu eti kullanmayı tercih ediyorum ve kuzu eti olarak da trakya kıvırcığı kullanıyorum. Etn hangi bölgesi olduğu da çok önemli, butun kemiklerini etli bırakacak şekilde kasabınızdan kesmesini isterseniz tam kıvamında oluyor ve bu lezzet yemeğin tadına da suyuna da direkt olarak yansıyor.

Etli taze fasulye pişireceğiniz zaman bir kere olsun bu detayı kullanarak yemeğinizi pişirin ve o zaman ne demek istediğimi zaten anlayacaksınız. Etler de yumuşacık oluyor ve yemeğin de tadı kesinlikle bir katman daha lezzetleniyor.

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: Mükemmel Mercimek Çorbası Yapabilmek İçin Tavsiyeler

bkz: Kuzu etinin en lezzetli yeri neresidir?

bkz: Dana etinin en lezzetli yeri neresidir?

bkz: Kapamalık et nedir ve nerede kullanılır?

bkz: internetten karkas et satın almak mantıklı mı?

bkz: Sucuk hangi etten yapılır?

Serpil82

01.05.2021 10:22

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Taze fasulye için et tavsiyesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.