5.00 / 1 oy

Kapamalık et nedir ve nerede kullanılır?

Sitede çok fazla et ve yemek yazısı görünce ben de merak ettiğim bir et türünü sormak istedim, çünkü internette bu et türü hakkında neredeyse hiç bilgi yok. Kapamalık et diye geçiyor bu et ve sanırım kuzularda olduğu için de hep kuzu kapamalık et olarak görüyorum.

Sormak istediğim soru ise kapamalık et nedir ve kuzunun neresinden çıkar? Kapamalık derken tam olarak ne kapamak için kullanılmaktadır ya da kapama bir tür et yemeği midir? İnternette kapamalık et ile tandır hazırlanan tarifler gördüm ama tandır hazırlanan bir çok et türü olduğunu bildiğim için kapamalık et için özel olarak kullanılabilecek bir tarif olmadığını biliyorum tandırın. Peki kapamalık et ne için tercih edilmelidir ve kapamalık et ile neler hazırlanabilir?

Kapamalık kuzu eti ile ilgili yemek tarifleri verebilirseniz (ama kapamalık etin özelliklerini kullanan bir tarif olmalı) çok sevinirim.

Editör editi: benzer başlıklar için;

bkz: Fırında Kuzu Şiş Nasıl Yapılır?

bkz: Kuzu Şiş Kuzunun Neresinden Yapılır?

bkz: Köfte marine edilir mi?

bkz: Köfte mangalda nasıl pişirilir?

bkz: Sucuk hangi etten yapılır?

bkz: Ruşeymi Nedir? Faydaları Nelerdir ve Nasıl Tüketilir?

hilalpoyraz

09.04.2021 15:41

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Kapamalık et nedir ve nerede kullanılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.