5.00 / 1 oy

Churchill içecek tarifi

Churchill içeceğini özellikle alkol aldıktan sonra ayıltılan bir çok kişi muhtemelen zaten içmiştir, ama adının Churchill olduğunu bilmiyordur. Churchill içeceği, malzemeleri oldukça kolay (evde zaten olması muhtemel), sarhoşları ayıltmak ve midelerini sakinleştirmek gibi ilginç bir etkisi olan; ama sıcak havalarda içecek lezzetli bir şey arayanlar için de tercih edilebilecek harika bir içecek.

Churchill hazırlamak için üç şeye ihtiyacınız var:

- Soda (tercihen beypazarı maden suyu)

- Limon

- Tuz (isteğe bağlı çok az)

Churchill hazırlamak için sodayı bir bardağa koyun (ya da içinde limon sıkacak kadar yer açabilmek için şişeden bir yudum alın), içine taze limonu sıkın ve bir tutam da tuz serpin. maden suyu asitli bir içecek olsun diye karıştırmak için çalkalamaya kalkmayın, bunun yerine bir pipet sokarak karıştırın.

Bu kadar az malzeme ile hem lezzetli, hem sıcakta ferahlatan, hem şişkinliği alan, hem sarhoş ayıltan, hem de mide bulantısını kesen bir içecek daha bulamazsınız.

Editör editi: Benzer içerikler için:

bkz: Pina Colada Kokteyl Tarifi

bkz: Besleyici smoothie tarifi

bkz: San Sebastian Cheesecake Tarifi (denenmiş)

bkz: Buzlu kahve tarifi 

bkz: Sıcak Şarap Tarifi (Adım Adım ve Resimli)

bkz: Karlı Pekmez Nasıl Yapılır? Karlı Pekmez Tarifi

teks1080

15.03.2021 22:09

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Churchill içecek tarifi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.