5.00 / 1 oy

Kuzu etinin en lezzetli yeri neresidir?

Dana etinin en lezzetli yeri neresidir? sorusundan sonra elbette gelmesi gereken soru en lezzetli kuzu etleri olmalıydı. Kuzu eti, kendi adıma dana etinden daha çok tercih ettiğim bir et türü. Kuzu etinin kokması ise aslında koyun etinin kokması şeklinde düzeltilmeli, çünkü kasabınızdan alacağınız gerçek kuzu eti kokmaz, ayrıca kuzu eti için tercih edeceğiniz ırkın da kıvırcık olması çok önemli. Bütün bu bilgileri de siteden geçtiğimiz aylarda öğrenmiş olmam ve görüşlerimi paylaşma cesaretini hissedebilmem ayrıca çok hoş :)

Dana etlerinde en sevdiğim bölgeler sırt bölgesinden çıkan etlerken kuzu etinde daha çok sırt, but ve kaburga bölgesinden çıkan etleri lezzetli buluyorum. Pirzola en sevdiğim kuzu eti değil belki ama tüm kafesi fırında pişirme deneyimim inanılmaz lezzetliydi. Tandır olarak kuzu incik ve gerdan da yine diğer favorilerim. Ama en sevdiğim kuzu eti sanırım küşleme ve kuzu beyti sarma oldu. İnanılmaz yumuşak, lezzetli ve kararında bir yağ içeriğine sahip.

Kuzu etinin genel olarak dana etinden daha yumuşak olması ve daha kolay pişmesi ve piştiğinde de daha yumuşak olması da ikilemde kaldığım durumlarda kararımı kuzu etinden yana kullanmamı sağlıyor. Hatta kasabınızdan kuzu etinden yapılan sucuk ya da pastırma bulabilirseniz işlenmiş etlerde bile bu yumuşaklığın ve lezzetin farkını kendiniz de görebilirsiniz.

 

Editör editi: benzer diğer bazı başlıklar için;

bkz: Kuzu Beyti Sarma Nedir ve Nasıl Pişirilir?

bkz: Kuzu Şiş Kuzunun Neresinden Yapılır?

bkz: Kuzu Kol Fırında Nasıl Pişirilir?

bkz: Küşleme Nedir ve Kuzunun Neresinden Çıkar?

bkz: Kuzu Külbastı Nedir ve Nasıl Pişirilir?

bkz: Kuzu Eti Nasıl Marine Edilir?

funda35

20.04.2021 11:25

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Kuzu etinin en lezzetli yeri neresidir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.