5.00 / 1 oy

Tere tohumu nasıl dikilir?

Tere de yine evlerimizde severek tükettiğimiz, ama dalından taze taze kopararak yemesi çok daha keyifli olan bir yeşillik. Tere tohumlarını da internetten çok hesaplı fiyatlara satın alabilir ve evlerinizdeki sınırlı alanda saksıda kolayca tere yetiştirebilirsiniz.

Tere ekerken de yine her zaman olduğu gibi besin değerleri açısından zengin, suyu geçirme özelliği olan ve nemli bir toprak (derin bir saksı olmasına gerek yok, yayvan olması daha iyi olur) ile saksımızı yarısından biraz daha yukarısına kadar toprak ile doldurduktan sonra elimizle tere tohumlarını toprağın üzerine serpiyoruz ve üzerini de toprak ile örtüp ilk sulama işlemimizi yapıyoruz. Tere de yine roka gibi birkaç gün içinde hemen toprağın üzerinde kendisini gösteriyor ve sonra da büyüyerek saksımızın üzerini yemyeşil yapıyor. Bize de tere yetiştikten sonra canımız her çektiğinde yemeklerden önce saksıdan taze tere toplamak ve keyifle yemek düşüyor.

 

Editör editi: sitede yer alan benzer içerikli bazı diğer başlıklar için;

bkz: Nane tohumu nasıl dikilir?

bkz: Roka tohumu nasıl dikilir?

bkz: Maydanoz tohumu nasıl dikilir?

bkz: Fesleğen (reyhan) tohumu nasıl dikilir?

bkz: Topraksız tarım ile hangi meyve ve sebzeler üretilebilir?

bkz: Bitkilerin topraklarına çay posası atmak faydalı mı zararlı mı?

filiz nahya

14.05.2021 13:42

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Tere tohumu nasıl dikilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.