5.00 / 1 oy

Akvaryum için soğutucu bir ürün yok mu?

Bir süredir akvaryumum için yapacağım geliştirmeler hakkında araştırma yapıyorum ve içinden çıkamadığım soruları da buradaki hobici arkadaşlara soruyorum. Kışın akvaryum sıcaklığını sabit tutabilmek için en uygun ve kaliteli ısıtıcıyı ararken 26 derecede olması gereken akvaryumumun içindeki suyun 29 derece olduğunu fark ettim. Kış aylarında gelen soğuğu ısıtarak gidermek mümkün ama yazın evin içinin sıcak olmasından kaynaklı olarak akvaryum suyunun aşırı ısınmasının önüne nasıl geçebiliriz? Buz atacak halimiz yok herhalde :) Peki akvaryumlardaki ısıtıcılar mantığı ile çalışan soğutucu gibi de bir ürün yok mudur hem yazın hem de kışın akvaryum suyunun ısısının aynı olmasını sağlayabilmek için?

orhan47

13.08.2019 06:35

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 30 Haziran 2022 06:28
    0

    akvaryumun içine buz atsanız çözüm olmuyor mu?

  • 30 Haziran 2022 07:49
    0

    duyduğum en kötü fikir, akvaryumlarda amaç zaten sıcaklığı stabil tutmaktır. kaldı ki 300-400 litre su alan akvaryumlara kovayla buz mu boşaltacaksınız ev sıcağından korumak için?

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Akvaryum için soğutucu bir ürün yok mu?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.