5.00 / 1 oy

Winmau Blade 6 mı Winmau Blade 5 mi?

Winmau Blade 5 Dual Core dart tahtasını bir yıla yakın bir süredir kullanıyorum. Board'u sürekli olarak çevirdiğim için 20 ve etrafı sürekli iki yana kaymış oluyor ve bu alanlar halen nispeten idare eder düzeydeler, çok sıkışırsam bir tur daha çevirebilirim. Ama board'un bull bölgesi artık oku tutamayacak kadar deforme oldu ve yeşil ve kırmızı bull'a gelen atışlarda ok sıklıkla ya tutunup ya da hiç tutunamadan yere düşüyor, bu da antrenmanlarda çok motivasyon kırıcı bir durum tahmin edersiniz ki. O kadar ki artık düşen oklar yere düşmesinler diye board'un altına yumuşak bir zemin hazırlamak zorunda kaldım. Neyse yeni bir board alalım nasıl olsa oynuyorum dedim ve piyasada satılan board'lara şöyle bir göz gezdirdim. Winmau Blade 5 board'lar ortalama 550 TL'ye satılıyorlar, Winmau Blade 5 Dual Core board'lar da yaklaşık 700 TL olmuşlar. Winmau kullanmaktan şimdiye kadar memnun kaldığım için Unicorn vb. markaların board'larına hiç bakmadım ama Winmau firması ortalama 5-6 yılda bir yeni bir board üretmiş. Blade 5 serisi çıkalı neredeyse 3 yıl olmuş, Blade 6 için resmi bir duyuru olmasa da dartsnutz.net'te de acaba yakında çıkar mı tartışmaları yapılmaya başlamış.

Winmau Blade 1 Çıkış Tarihi: 1997
Winmau Blade 2 Çıkış Tarihi: 1999
Winmau Blade 3 Çıkış Tarihi: 2005
Winmau Blade 4 Çıkış Tarihi: 2010
Winmau Blade 5 Çıkış Tarihi: 2017

Yeni bir dartboard almak için sizce biraz daha beklesem mi yoksa yine Winmau Blade 5 Dual Core mi alsam? Dual Core almaya gerek var mı derseniz ses yalıtımı açısından bana faydalı gibi geldi ama bunun haricinde bir özelliğini de görmedim açıkçası.

ediz

31.10.2019 01:06

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 2 Kasım 2019 02:11
    3

    Bir an acaba Winmau 6 mı çıktı diye atladım ama günün sazanı benim sanırım. bence Winmau 6'nın çıkmasına daha bir yıldan uzun bir süre var, bu yüzden nasıl olsa gündelik kullanımda bir yılda bir dart board'u hakkını vererek parçalamışsınız, önümüzdeki en az bir yıl için bir adet daha Winmau 5 serisi alabilirsiniz, o kadar bekleyebileceğinizi sanmıyorum çünkü. Unicorn dartlar da fena değildiir ama incelemenizi tavsiye ederim.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Winmau Blade 6 mı Winmau Blade 5 mi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.