5.00 / 1 oy

Topraksız tarım ile hangi meyve ve sebzeler üretilebilir?

Sabah da balkonda PVC ile topraksız tarım yapılabilir mi diye bir soru sormuştum, internetten baktım ki yapanlar da var ben de acaba evde bir duvara kuracağım birkaç katlı PVC sistem ile hangi meyve ve sebzeleri yetiştirebilirim diye bakmaya karar verdim.

Özellikle saçak köklü bitkiler topraksız tarım ile yetiştirilmeye daha müsait oluyorkarmış. Bu da kendi meskenine pvc ile topraksız tarım sistemi kurabilecek kişilerin teorik olarak çilek, marul, maydanoz, kekik, roka, taze soğan ve dereotu gibi meyve ve sebzeleri yetiştirebilecekleri anlamına geliyor. Açıkçası evde marul bittiğinde balkonumda kendi yetiştirdiğim marullardan bir göbek alarak yeme fikri çok hoşuma gitti. Eğer bu sistemi kurmayı başarabilir ve sonuç da alabilirsem fotoğraflarını da buradan paylaşacağım :) Topraksız tarım ile üretilebilecek başka meyve ve sebzeler varsa ve bilgi vermek isteyen olursa lütfen cevap ekleyin.

mimoza2727

24.04.2020 10:18

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Topraksız tarım ile hangi meyve ve sebzeler üretilebilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.