5.00 / 1 oy

Creality Ender 3 Pro manyetik tabla tutucu temizliği

3D baskı alma konularında çok yeniyim ve deneye yanıla bir şeyler yapmayı deniyorum. henüz çok az sayıda çıktı aldım ama tablanın üzerinde şimdiden önceki baskıların izleri birikmeye başladı ve bu izlerin de yeni baskıların alt katmanlarında tutunmayı engellemek gibi problemlere yol açmaya başladığını düşünüyorum. Yabancı youtube videolarında Creality Ender 3 Pro için manyetik tabla tutucuların %70 ve üzeri alkol çözeltileri ile temizlenebileceği anlatılıyor. Bu mantıkla kolonya ile manyetik tablayı temizlesem iyi bir sonuç alır mıyım? Açıkçası yeni tabla fiyatlarının 150 TL olduğunu farkettikten sonra mevcut tablayı bozmaktan biraz korkar oldum, temizleyeyim derken yapısını bozmuş olmayayım ondan sonra? Kolonya olmaz derseniz de hangi ürünlerle manyetik tabla temizliğinin yapılabileceğini yazabilirseniz herkesin faydalanacağı bir soru cevap sayfası olmuş olur.

cuneytsaglam

06.05.2020 22:29

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

 • 15 Mayıs 2020 06:36
  6

  Kendi soruma yanıt vereyim ve manyetik tabla tutucu temizliği yaparken kolonya kullanma deneyimimi paylaşayım. Öncelikle temizliğe başlamadan önceki durum şuydu:

  creality ender 3 pro manyetik tabla

  creality ender 3 pro manyetik tabla temizliği

  Kolonya ve kağıt havlu ile 1-2 dakika kazımaya çalışarak temizlik yaptıktan sonraki durum da şu:

  creality ender 3 pro manyetik tabla temizleme

  Açııkçası tozları ve parmak izlerini almak dışında kolonyanın bence pek bir faydası olmadı. Zemine işlemiş filament kalıntılarını çıkartmak için başka bir yol bulabilirsem yine yazarım.

 • 5 Ocak 2022 11:28
  0

  cam tablalar daha stabil sonuç vermiyor mu meraktan soruyorum bildiğiöden değil?

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Creality Ender 3 Pro manyetik tabla tutucu temizliği

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.