5.00 / 1 oy

Ahşaptan TV Ünitesi Yapmak

Herkese selamlar, sitede çok kere kendin yap projesi görüp de ben de fırsat bulduğumda bu işleri denemek istiyorum derken evde televizyonun altına bir TV ünitesi lazım oldu. TV ünitesi için pencerenin altında özel boyutlarda olması gereken bir alan var ve internetteki hazır TV ünitelerinin de hiç birisi bu alana tam olarak girebilecek boyutta değiller.

Sormak istediğim soru ise bir TV ünitesi hazırlamak gerçekten göründüğü kadar kolay olabilir mi yoksa atladığım bir şeyler var mı? Adımsal olarak kafamda şu adımları uygulamak ve sonuç olarak kendi TV ünitemi hazırlamak var. Öngöremediğim durumlar için sitedeki yazar arkadaşlardan bilgi vermelerini ve tecrübelerini paylaşmalarını rica ediyorum.

1. Adım: TV ünitesi konacak yerin en, boy ve yükseklik olarak tam ölçülerinin alınması

2. Adım: Kafamda altında iki katlı uzunlamasına raf olan ve en üstüne de televizyonu koyacağım bir TV ünitesi yapmak var. Bu amaçla yanlara uzunlamasına ahşapları taşıyıcı kolon gibi düşünüp ortasına da iki kat raf olacak şekilde ahşap vidalasam oldu mu sana ahşaptan tv ünitesi?

Bu arada vidalamadan önce ahşap tutkalı kullanmayı ve tüm işlemler bittikten sonra da koyu renkli bir vernikli boya ile üniteyi boyamayı planlıyorum. Malzeme olarak da çok bir ahşap gerekmediği için sunya ya da mdf yerine gerçek çamdan ahşap kullanmayı düşünüyorum.

İşlem gerçekten bu kadar kolay olabilir mi yoksa atladığım adımlar var mıdır? Evde şarjlı vidalama makinesi ve akıllı vida gibi gereçler zaten var. Zımpara gerekirse onu da elle yaparım diye düşünüyorum.

Zaman ayırıp bilgi verebilecek ya da örnek proje gönderebilecek herkese şimdiden teşekkür ediyorum.

Editör editi: benzer başlıklar için;

bkz: Ahşap Frezesi Nedir ve Ne İşe Yarar?

bkz: Ahşap Kenar ve Köşe Yuvarlama İşlemi Nasıl Yapılır?

bkz: Ahşaptaki Delikler Nasıl Kapatılır?

bkz: Kedi Tüyleri ile Başa Çıkmak için Çözüm Önerileri

bkz: Ahşap boyama nasıl yapılır?

bkz: Koltukta Çökme Nasıl Onarılır?

okudan

29.03.2021 16:28

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 12 Mayıs 2022 23:57
    0

    pintererst'te çok güzel modeller var, hatta paletlerden bile çok güzel tv üniteleri yapanlar var sadece üst üste koyarak

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Ahşaptan TV Ünitesi Yapmak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.