5.00 / 1 oy

Beton tamir harcı nedir ve nasıl kullanılır?

Sitede gezinirken Beton çatlağı nasıl onarılır ve kalıcı olarak tamir edilir? sorusunu görünce hem cevap olarak bkz verebilmek, hem de bu konuda internette kaynak olmadığını bildiğimden faydalı bir içerik üretmek amacıyla bu başlığı açmak istedim.

Beton tamir harçları aslında özellikle beton zemin gibi hasar almış betonları tamir etmek için uygulaması yapılan harçlar, ancak evde hobi olarak beton kullanarak yaptığınız uygulamalarda da oluşan çatlakları yine beton tamir harçları ile onarabilirsiniz ve çatlakların içini de doldurabilirsiniz. Alternatif olarak seramik yapıştırıcısı da kullanabilirsiniz.

Bana sorarsanız çimento ucuz bir malzeme ama bu gibi katkılı tamir harçları pahalı malzemeler olduğu için çatlağı tamir etmeye çalışmak yerine betonları tamamen kırarak çıkartın (çatladıysa zaten tümünün çıkması pek de zor olmaz) ve içine alçı ve çimento katarak yeniden yapacağınız tabanlık, saksı vb. malzemelerin hammaddesi olarak kullanmayı tercih edin.

Editör editi: benzer başlıklar için;

bkz: Prefabrik Ev ile Betonarme Ev Arasındaki Farklar Nelerdir?

bkz: Gazbeton (Ytong) kullanmanın avantajları ve dezavantajları

bkz: Beton boyamak için hangi boya kullanılır?

bkz: Selülozik Vernik ile Ahşap Malzeme Sudan ve Güneşten Korunabilir mi?

bkz: Ahşap Frezesi Nedir ve Ne İşe Yarar?

bkz: Ahşap Oymacılığı İçin Hesaplı Iskarpela Seti Tavsiyesi

vuuno

03.04.2021 16:57

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 18 Nisan 2022 04:32
    1

    ev tipi kullanıcı için uygun mudur yoksa sadece sanayi tipi uygulamalar için mi tercih edilmelidir merak ettim, usta falan uğraşmasak şimdi

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Beton tamir harcı nedir ve nasıl kullanılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.