5.00 / 1 oy

Kuruyan ceviz ağacı nasıl kurtarılır?

selamlar, toprak değişimi için farklı bir saksıya aldığım ceviz fidanım (çekirdekten kendim ekmiştim) önce yapraklarını döktü, sonra da kurudu. Açıkçası ölüp ölmediğinden de tam olarak emin değilim. Kalav gövdesi halen hafif içinde su varmış gibi duruyor ve rengi de halen kurumuş fidan gibi kahverengi değil. Dolayısıyla kurtarmak için ümidim olduğunu tahmini ediyorum.

Problem büyük bir ihtimalle bitki uykudan uyandığı zaman saksı değiştirmiş olmamdan kaynaklanıyor diye düşünüyorum. Saksıyı değiştirirken mümkün olduğunca köküne zarar vermeden eski saksısından almaya ve aynı toprak karışımından kullanmaya çalıştım. Ama yine de sonuç olumsuz oldu.

Ceviz fidanını (ya da ceviz ağacını) kurtarmak için ne yapılabilir, gübreleme ya da bir tür tedavi mümkün müdür? Ya da düzenli olarak sulamaya devam ederek bu saatten sonra dönerse bizimdir demek mi gerekir?

Editör editi: benzer başlıklar için;

bkz: Ceviz fidesi ne zaman dikilir?

bkz: Ceviz tohumu nasıl seçilir?

bkz: Bu cevizlerin türü nedir?

bkz: Ceviz Ağacının İlginç Kök Yapısı

bkz: Ceviz alerjisi belirtileri nedir ve nasıl geçer?

bkz: Mangalda ceviz ve fındık kabukları ile tütsüleme yapmak

Edgar Allen Poe

20.03.2021 20:21

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Kuruyan ceviz ağacı nasıl kurtarılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.