5.00 / 1 oy

Tavuk etinin en lezzetli yeri neresidir?

Kuzu etinin en lezzetli yeri neresidir? ve Dana etinin en lezzetli yeri neresidir? başlıklarından sonra bence tavuk eti de benzer bir değerlendirme yapabilmek için yeterince farklı bölgeye sahip. Sitede kısa bir süre önce paylaşılan tavuk kanat yazısında da kendi görüşlerime benzer tespitler olduğunu görünce bu başlığı da açmak istedim.

Tavuk etinin kanat ve but bölgelerini evde sürekli olarak tüketiyorum ve bugüne kadar tavuk kanat sevmeyen birisini de görmedim zaten. Et hakkında yaptığım genellemelere tamamen uymasına ek olarak bir de derisinin de çok lezzetli olması faktörü var. Köy tavuğu bulma şansımız olmuyor genellikle, marketlerdeki hazır tavuk kanatlardan satın alarak yapıyoruz ve buna rağmen ister fırında, ister ızgarada her türlü çok lezzetli oluyor.

Tavuğun göğüs eti bildiğiniz gibi daha kuru, yağsız ve sert bir yapıya sahip ve bu özelliklerinden ötürü de diyet yemeklerinde sık sık zaten tavuk göğüs kullanılıyor. Ama tavuk enjektörü satın alarak bu bölgeleri de marine ederek nispeten lezzetli ve sulu hale getirebilirsiniz. Ama sonuç olarak lezzet açısından potansiyeli haliyle sınırlı.

 

Editör editi: benzer diğer bazı başlıklar için;

bkz: Tavuk Kanat Mangalda Nasıl Pişirilir?

bkz: Tavuk Pişirmeden Önce Yıkanır mı?

bkz: Tüm Tavuk Nasıl Marine Edilir?

bkz: Buzluktan çıkan tavuk eti ne zaman bozulur?

bkz: Tüm tavuk ile neler hazırlanabilir?

bkz: Mangalda Pişecek Tavuk Kanat Nasıl Marine Edilir?

funda35

20.04.2021 14:51

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Tavuk etinin en lezzetli yeri neresidir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.