5.00 / 1 oy

Kuyruk Yağı Nereden Online Sipariş Edilebilir?

Arkadaşlar, internette yemek yapma kanallarında kuyruk yağının kullanımları, faydaları ve lezzetleri konusunda onca içerik var ve birçok yemeği hazırlarken de özellikle mangal ve barbekü videosu çeken kanallar hep kuyruk yağı kullandıklarını belirtiyorlar. Canımız çekiyor haliyle ve aynı tarifi evde hazırlamaya yelteniyoruz, internetten tüm etleri ve sebzeleri sipariş ediyorum ama hiçbir yerden kuyruk yağı bulamıyorum. Kuyruk yağını internetten online olarak sipariş etmek yasak mıdır nedir bilen varsa lütfen beni bir aydınlatsın.

Not: her zaman sipariş verdiğim kasap bile sipariş için kuyruk yağı istediğimde yok diyor, olmamasına imkan yok çünkü çok sık tüketilen bir et ve kuzu şiş bile yapacak olsanız aralarına yağ koymanız gerekir. Kuzu ya da dana kuyruk yağı nereden bulunabilir ve alınabilinir? Online sipariş veremiyorsam bile en azından kasaplardan satın alabiliyor olmam gerekmez mi?

Not: kasapların kuyruk yağlarını restoranlara toptan satıyor olabilmeleri gibi bir durum da var ama evinde kuyuk yağı ile yemek pişirmek isteyen vatandaşlar nereden kuyruk yağı alabiliyorlar o zaman? Sakatatçılardan olduğunu hiç sanmıyorum, o kadar youtuber yemek kanalı kuyruk yağı satın almak için sakatatçıya mı gidiyor yani?

yavuzlar

23.11.2020 10:16

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

 • 28 Eylül 2021 17:39
  3

  bence evdeki et yemeklerinin lokantalardaki et yemekleri kadar lezzetli olmamasının en temel sebebi evlerde kuyruk yağı kullanılmaması; lokantalarda ise bol bol kullanılmasıdır. ne olduğu ya da neye benzediği bence zerre kadar önemli değil, sağlıklı ya da sağlıksız olmasını da bir kenara bırakıyorum ve lezzet arayan kişilerin arayıp da bulamadıkları bileşenin kuyruk yağı olduğunu her fırsatta söylüyorum.

  sorunuzun cevabına gelince google işletmeler uygulamasını açın ve yakınlarınızdaki kasapları listeleyin. hemen her kasapta kuyruk yağı vardır ama genellikle restoranlara verirler. elbet elinde kuyruk yağı olan bir kasap bulabilirsiniz.

 • 21 Eylül 2021 07:32
  2

  getir'deki kasaplara bir bakın, hepsinde olmaz ama bazılarında olabiliyor. diğer sipariş uygulamalarında da belki muadilleri vardır ama kullanmadığım için onları bilemiyorum

 • 24 Nisan 2022 02:16
  1

  illa kuyruk yağı olacak diye bir şart yok, örneğin tüm kuzu kol alıp onun yağlarını da traşlasanız benzer amaçlarla gayet lezzetli olarak kullanabilirsiniz

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Kuyruk Yağı Nereden Online Sipariş Edilebilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.