5.00 / 1 oy

Buzluktan çıkan tavuk eti ne zaman bozulur?

Sabahtan buzluktan dolaba tavuk indirmiştim akşama kadar çözülsün hazırlarım diye ama akşama yemek programı değişince tavuği pişirmekten vazgeçtim. Bu halde dolapta yarın akşama kadar bekleyebilir mi ya da buzluktan inen tavuğun ne kadar süre içerisinde pişirilmesi gerekir? Buzluktan çıkan tavuk bir daha dondurulmaz çünkü.

Düzenleme: ne olur ne olmaz diye tavuğu pişirip öyle dolaba kaldırmaya karar verdim, muhtemelen bir gün daha dururdu bozulmadan ama tavuk zehirlenmesinden çok korktuğum için bir kıymayı bir de tavuğu buzluktan çıkarttıktan sonra çözülür çözülmez hazırlamayı tercih ediyorum. Pişirdikten sonra oda sıcaklığında soğumasını bekleyeceğim, sonra da dolaba kaldırıp yarın ısıtıp yiyeceğim. Pişer pişmez çok daha lezzetli oluyor elbette ama plansızlığımdan ötürü bu seferlik böyle olacak maalesef.

Yine de bir daha birisine lazım olursa diye cevap olarak buzluktan çıkartılan tavuğun çözüldükten sonra maksimum kaç saat içerisinde yenmesi gerektiğini bilen varsa yazabilirse faydalı bilgi olarak burada dursun.

gülşenözcan

04.10.2020 17:17

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Buzluktan çıkan tavuk eti ne zaman bozulur?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.