5.00 / 1 oy

Suflede Yumurta Kokusu Nasıl Giderilir?

Özenerek hazırladığınız ve fırından çıktığında kabarmış ve çok güzel görünen suflenizin buram buram yumurta koktuğunu fark etmek çok üzücü bir deneyimdir, kokusu çok yoğun olduğunda bu yoğunluk suflenin tadını da etkilemekte ve tüm emekleri yerle bir etmektedir. Sufleyi kendiniz yiyecekseniz yine bir derece ama bir de misafirlere ya da gün arkadaşlarınıza yaptıysanız geçmiş olsun, başka zamanınız da olmayacağı için muhtemelen bu yumurta kokulu sufleleri servis etmek ya da dışarıdan yeni tatlı siparişi vereceksiniz demektir.

Sufle hazırlarken yumurta kokusunu azaltmak için koyduğunuz yumurta miktarını azaltmak ya da yumurta tadını/kokusunu bastırması için vanilya/kakao miktarını artırma şansınız yok, çünkü sufle zaten tüm bu malzemelerin belirli oranlarda kullanılması ile kararında hazırlanan bir tatlı. Ama bu, suflelerdeki yumurta kokusuna karşı çaresiz olduğumuz anlamına da gelmiyor. Sufle hazırlarken yumurtayı nasıl eklediğimiz, yumurta kokusunu azaltmak için en etkili çözümdür.

Sufledeki yumurta kokusunu gidermek için en etkili çözüm, yumurtaları önce vanilya ile ve sonra da şekerle iyice çırpmaktır. Bu şekilde hazırlanan yumurtalarda tüm tatlılar için yumurta kokusu büyük miktarda azalır. Ayrıca sufle için geçerli olmasa da fırında hazırladığınız diğer yumurtalı tatlıları bir gün buzdolabında bekletirseniz yine yumurta kokularının geçtiğini görebilirsiniz.

Not: Suflenin tadını bozmayacak ölçüde yumurtaya limon damlatırsanız da yine yumurta kokusu ciddi miktarda azalacaktır.

 

Editör editi: önceki bazı diğer benzer yazılar için;

bkz: Hamur işlerinde yumurta kokusu nasıl geçer?

bkz: San Sebastian Cheesecake Yumurta Kokusu Nasıl Giderilir?

bkz: Arabadan yumurta kokusu nasıl geçer?

bkz: Halıya dökülen yumurta kokusu nasıl giderilir?

bkz: Mavi yumurta nedir ve faydaları nelerdir?

bkz: Yumurtaların üzerinde yazan yt ne anlama gelmektedir?

büşra

27.05.2021 08:56

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Suflede Yumurta Kokusu Nasıl Giderilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.