5.00 / 1 oy

Amarula nasıl içilir?

Amurala ile tanışana kadar hayatımın içkisi Baileys’ti. Şu an Baileys’i tahtından edecek kadar lezzetli bir likördür diyebilirim henüz Amarula ile tanışmamış olanlara. Güney Afrika topraklarından gelmiş olmasıyla sanki sizde orada geziniyormuş hissine kapılabilirsiniz bir an. 

Baileys ile yapılan tüm kokteylleri Amarula ile de yapabileceğinizi gönül rahatlığı ile söyleyebilirim size. Hatta Amarula içerken marula meyvesinin eşsiz tadını da arkadan hafif hafif hissettirir siz işte o zaman Baileys’in birkaç tık önüne geçer lezzet olarak. Kıvamı Baileys’e benzese de renk ve tat olarak farklıdır. Hazırlamış olduğunuz kahveye bir miktar amarula eklediğiniz takdirde tatlılarınızın yanında sıcak bir arkadaş olarak size eşlik edecektir. %17’lik alkol oranıyla çalışırken yudumlayacağınız, sizi sarhoş etmeyecek fakat aynı zamanda keyif de verecektir Amarula. Tabii sarhoş etmez dediysem tatlı içki olmasının verdiği rahat içimle anlamadan biraz fazla tüketmeniz durumunda kendinizi yerde bulabilir ya da ertesi gün dünü hatırlamayabilirsiniz. 
Bir gün Afrikaya yolunuz düşer de safariye katılırsanız belki de marula meyvesini yiyip sarhoşluktan bayılan filleri siz de görebilirsiniz. Neden olmasın?

 

felimix

16.12.2020 08:57

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Amarula nasıl içilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.