5.00 / 1 oy

Mavi yumurta nedir ve faydaları nelerdir?

Ben mavi yumurtaların varlığını bile bilmezken bir anda sağda solda mavi yumurta haberleri görmeye başladım. Sanırım çiftlik bank mağdurları benden daha önce öğrenmişler bu olayı ama konumuz o değil.

mavi tavuk yumurtası

Araucanas ve Ameraucana cinsi tavukların mavi yumurta yumurtlama özellikleri varmış ve bu yumurtaların tanesi piyasada 5 ile 10 TL arasında değere alıcı buluyorlarmış. Ama biraz daha derinlemesine araştırma yapınca gördüm ki mavi yumurtanın beyaz yumurtaya göre bilinen herhangi bir faydası olmadığı gibi içerisindeki protein oranı da daha azmış. Eksik bilgim varsa konuya hakim olanlar daha detaylı bilgiler yazsınlar ama kısacası farklı görünen bir ürün olduğu için piyasada yaygınlaşması an meselesi ama yaygınlaştıktan sonra da faydalı mı zararlı mı kanser mi yapar haberlerini okumaya başlayacağız gibi görünüyor. tavuk çiftliği kurmak isteyenler varsa ticari olarak en azından kısa sürede karlı görünüyor (mav, yumurtlayan tavukların fiyatları daha fazla haberiniz olsun) ama tüketici açısından hele ki bu kriz ortamında uzun süreli olarak ne kadar talep gelir bilemiyorum.

 

Hüseyin.Turan

06.09.2019 10:11

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Mavi yumurta nedir ve faydaları nelerdir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.