5.00 / 1 oy

San Sebastian Cheesecake Yumurta Kokusu Nasıl Giderilir?

Günlerdir san sebastian cheesecake yapmaya çalışıyorum, internette denemediğim tarif kalmadı desem yeridir. Refika'nın tarifini de Arda'nın tarifini de denedim ve ikisinde de yumurta kokusu problemi yaşadım. İdil'in tarifi çok daha eski olması açısından vizyoner ama neredeyse 1 saat pişirerek o da san sebastian yerine pasta gibi bir şey yapmış. Burcu Eminoğlu'nun tarifleri ise en başarılısı ama bende yine yumurta kokusu açısından sonu hüsran oldu.

Refika yumurta kokusunu giderebilmek için yumurtaları şekerli peynir karışımına teker teker ekleyip karıştırıyor. Arda doğrudan şeker ile yumurtayı karıştırarak bu şekilde hazırlanan tariflerde yumurta kokusu olmaz diyor. İdil ise mutfak şefi ile çok uzun süreler karıştırma yapıyor. Açıkçası tüm tarifleri harfiyen denememe rağmen maalesef şekerli omlet hazırlamış oldum ben ve kendim bile yiyemediğim hazırladığım cheesecake'leri. Kıvamları ve karamelizasyonları çok güzel olduğu için fırında bir problem olmadığını düşünüyorum. Bekleme konusunda da oda sıcaklığında da beklettim, sonra dolaba da koydum ama yumurta kokusu ve cheesecake'teki baskın yumurta tadı bir türlü geçmiyor. Bu arada yumurta dahil tüm malzemeler de oda sıcaklığında olarak tarifleri hazırlıyorum.

Acaba Mükemmel Kek Yapabilmek İçin Tavsiyeler yazısındaki gibi narenciye kabuğu doğrayarak yumurta tadını ve kokusunu bastırsam işe yarar mı sizce? Ya da cheesecake'lerde yumurta tadını ve kokusunu giderebilmek için ne yapılabilir?

 

kaderimse

17.11.2020 13:50

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
San Sebastian Cheesecake Yumurta Kokusu Nasıl Giderilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.