5.00 / 1 oy

Fırında Çikolatalı Sufle fanlı mı pişer fansız mı pişer?

Çikolatalı sufle, bana göre bir tatlıcının kalitesini gösteren en temel tatlılardan birisidir. Sütlü tatlı satan çok yerde çikolatalı sufle menüde yer alır ama belki 10 yerden sadece birisinde gerçekten içi akışkan, lezzetli ve tekrar yemek isteyeceğiniz lezzette sufle yiyebilirsiniz.

Sufle, evde kendinizin de fırın kullanarak hazırlayabileceği bir tatlı olduğu için yine birçok tatlı türü için verdiğim fırın kullanım ayarlarını çikolatalı sufle için de vermek istiyorum. Çünkü suflenin lezzeti ve kabarması fırın ayarlarınız ve pişirme süreniz ile doğrudan ilgilidir.

Fırınınızda çikolatalı sufle yaparken fırınınızı önceden 180 derece sıcakluğa fansız olacak şekilde ısıtmalı ve suflelerinizi de yaklaşık 15 dakika kadar fırında pişirmelisiniz. Sonuç olarak dışı kabarmış, içi ise yumuşacık ve akışkan bir çikolataya sahip olacak şekilde çikolatalı suflelerinizi yiyebilirsiniz.

 

Editör editi: önceki bazı diğer benzer yazılar için;

bkz: Fırında Tart fanlı mı pişer fansız mı pişer?

bkz: Fırında kadayıf tatlısı fanlı mı pişer fansız mı pişer?

bkz: Fırında revani tatlısı fanlı mı pişer fansız mı pişer?

bkz: Fırında tulumba tatlısı fanlı mı pişer fansız mı pişer?

bkz: Fırında kabak tatlısı fanlı mı pişer fansız mı pişer?

bkz: Fırında sütlaç fanlı mı fansız mı pişirilir?

aloavera

26.05.2021 11:44

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 5 Ağustos 2022 16:18
    0

    kesinlikle yapması kolay ama güzel yapması çok zor bir tatlı, zamanla uzmanlaşmak ve fırınınız için en doğru zamanlamayı net bir malzeme miktarı için tespit edebilmeniz lazım

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Fırında Çikolatalı Sufle fanlı mı pişer fansız mı pişer?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.