5.00 / 1 oy

Ankara'nın en lezzetli restoranları veritabanı

Müsadenizle başlıyorum, arkadan yaza yaza gelin hepimiz öğrenmiş olalım:

Ankara'daki En iyi Haşlamacı: Bolu Akın Lokantası

Etlik'te, eski orogarın olduğu yerde bir mekan. Kart geçmez, sadece nakit çalışırlar. Haşlama konusunda Ankara'da tek geçerim. Kışın giderseniz üzerine kabak tatlısı istemeyi de unutmayın.

 

Ankara'daki En iyi Pideci: Zigana Pide

Karadeniz pidesi seviyorsanız özellikle çok seversiniz. Acity'nin oradaki şubeleri de güzel ama park yeri sıkıntısı var, en rahat ve lezzetle yiyeceğiniz yerleri ise Emek'te. Yumurtalı peynirli karadeniz pidesini çatal bıçak kullanmadan dışından içeriye doğru pidesini kopara kopara banıp yemek inanılmaz bir lezzet şöleni. Bir taneyle doymamanıza ihtimal yok, ortaya da bir sıucuklu getirin demek gibi bir hata yapmayın yiyemezsiniz.

 

Ankara'daki En iyi Dönerci: Peçenek Döner

Döner dediğin yağlı olur diyenlerdenseniz kesinlikle İskitler'deli peçenek döner'i denemelisiniz. Artık kredi kartı da kabul etmeye başlamışlar. Alternatif olarak Ekrem Coşkun da hesaplı ve lezzetli bir döner alternatifi.

 

Ankara'daki En iyi Kokoreççi: Pikolet

Eskiden daha da lezzetliydi ama bugün de Ankara'daki muhtemelen en iyi kokoreççi. Yerleri gençlik caddesinde. Alternatif olarak Midyeci Ahmet de güzel kokoreç ve taze midye mekanı alternatifi ama fiyatları biraz tuzlu.

 

Ankara'daki En iyi Kebapçı: Müslüm Kebap

Ümitköy şubelerine 3 kere gittim ve personellerinden memnun kalmadığım için her defasında bir daha gelmem dedim. Ama GOP şubeleri bugün halen Ankara'nın en iyi kebabını yapıyor. 

 

Ankara'daki En iyi tantunici: Güncel olarak yok!

İlk çıktığında tantunici Hasan usta çok iyiydi ama müşterilerin ilgisini görünce hem fiyatları katladı hem de kaliteyi bozdu. 

 

Uğramadan geçilmemesi gereken diğer yerler: 

- Çiçek lokantası

- Boğaziçi Lokantası (Ulus'a yolum düşse de yesem diye çok uğraştığım oluyor yumuşacık kuzu etlerini yiyebilmek için)

- Baklavacı hacı baba

- Düveroğlu (anıttepe şubesi). Ümitköy şubelerinin kalabalıklığına aldanıp da gideyim demeyin pişman olursunuz

- Pizza il forno (yıldız şubesi)

Fahri Gözükara

25.07.2019 15:43

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Ankara'nın en lezzetli restoranları veritabanı

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.