5.00 / 1 oy

Saksıda sarımsak kaç ayda yetişir?

Evde saksıda sarımsak çimlendirmek ve yetiştirmek başlığındaki gibi ben de evde bekleyerek filizlenmiş sarımsaklarımı toprağa ekmeye karar verdim ve birkaç gün içinde yeşil filizleri oldukça uzayarak çok tatlı bir görüntü verdiler. Bu halde bile alıp taze sarımsak olarak yiyebiliyorum anladığım kadarıyla. Ama taze sarımsak yeme kültürüm olmadığı ve birkaç ay bu şekilde sarımsakları yetiştirmeye devam ederek evde kuru sarımsak yetiştirmek istiyorum.

Sarımsakları saksıda kaç ay yetiştirirsem dışarıdan aldığım sarımsaklar gibi yetişirler? Bir de yetiştiklerini anlamak için sökmem şart mı yoksa dışarıdan bakarak sarımsakların toprağın altında kalan kısımlarının yetiştiğini anlayabilmem mümkün mü?

Editör editi: sitedeki benzer başlıklar için:

bkz: Sarımsak nasıl saklanmalıdır?

bkz: Evde duvara sarımsak asmanın anlamı nedir?

bkz: Saksıda Taze Soğan Nasıl Yetiştirilir?

bkz: Buzluktaki Donmuş Soğan Halkası Nasıl Pişirilir?

bkz: Ağızdan Sarımsak ve Soğan Kokusunu Gidermek

bkz: Sarımsak soymanın en pratik yolu nedir?

bennu

20.03.2021 14:52

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 20 Mart 2021 15:51
    25

    saksıda yetişirdiğiniz sarımsakların olması 4-5 ay kadar sürer (sulama, güneş, toprak gibi şartlara da bağlı olarak bu süre değişebilir). sarımsakların olduklarını anlayabilmek için yeşil yapraklarını takip edin. yaprakların rengi kahverengi olmaya başlayınca başlarından çekerek sarımsaklarınızı toplayabilirsiniz.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Saksıda sarımsak kaç ayda yetişir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.