5.00 / 1 oy

Ağızdan Sarımsak ve Soğan Kokusunu Gidermek

Özellikle kalabalık çalışma ortamlarında öğle yemeklerinde soğan ve sarımsak yediğibiz zamanlarda bu kokuyu gidermek gerekiyor. Nanali sakızlar bir derece işe yarıyor olsalar da istem dışı ağızdan gaz çıkartma durumlarında en yoğun sakız bile çaresiz kalmış oluyor.

Geçmiş denemelerime istinaden işe yarayan birkaç yöntemi paylaşmak istiyorum. İstediğinizi seçebilir ve durumunuza göre uygulayarak ağzınızdan yayılacak soğan ve sarımsak ve soğan gibi kötü kokuları en aza indirgeyebilirsiniz.

- Sarımsak ve soğanı yemeden önce birkaç saat zeytinyağı içinde bekleterek kötü koku etkisini azaltabilirsiniz

- Soğanın suyunu yemeden önce sıkabilirseniz kötü koku etkilerinin bir kısmını daha hiç almadan yok edebilmiş olursunuz.

- Soğan ve sarımsal yedikten sonra limon ve (saplarıyle birlikte) maydanoz yemek soğan ve sarımsağın kokularını bastırmakta ile yarıyor.

- Diş fırçalamanın soğan ve sarımsak kokusunu azaltmaya çok bir etkisi yok ama naneli ağız bakım sıvılarını kullanmayı deneyebilirsiniz. 30 saniye kadar yapacağınız bir gargara daha etkili oluyor.

- Soğan ve sarımsaktan önce süt ürünleri (ayran, süt ya da kefir gibi) tüketmek soğan ve sarımsak kokularını azaltıyor

rokforus

30.08.2020 15:49

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 19 Mart 2022 20:59
  • 19 Mart 2022 07:16
    0

    çiğ soğan ve çiğ sarımsak kokusunu bastırmadan ağızdan aynı gün içinde gidermenin bence herhangi bir yolu yok, ama sakız çiğneyerek bastırmak vb. durumlara çözüm diyorsanız orası başka

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Ağızdan Sarımsak ve Soğan Kokusunu Gidermek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.