5.00 / 1 oy

Evde duvara sarımsak asmanın anlamı nedir?

Akşamları balkonda yarım saat hava alıyorum ve alan el verdiğince de yürüyerek pandemi hareketsizliğinin önüne geçmeye çalışıyorum. Balkonda zaman geçirirken de etraftaki evlerin balkonlarına gözüm takılıyor arada gayri ihtiyari. Birkaç gündür karşı komşumun balkonunun iç tarafında duvarda asılı sarımsak olduğunu görüyordum, derken içime bir merak düştü ve sarımsak duvara neden asılur merak etmeye başladım ve bugün de merakıma yenik düşerek gidip sordum. Zaten tanışıklığımız sohbetimiz olduğu için sağ olsun yadırgamadı da durumu.

Ben acaba sarımsağın son kullanma ömrünü uzatmak için mi duvara asıyor diye merak etmiştim ama meğerse evde duvara sarımsak asmak, olumsuz enerjileri atmaya yarıyormuş. İnternetten bu şekilde araştırdıktan sonra şamanist öğretilerde de benzer uygulamalar olduğunu gördüm ve negatif enerjiyi evden atmak için insanlar genellikle evlerinin girişlerine sarımsak asarlarmış. Şamanizmden gelen birçok öğreti halen bizim geleneklerimizde yer almaya devam ettiği için ilginç bir tecrübe oldu benim için. Hatta belki de vampirlerin sarımsağa dayanamaması efsanesi bile bu negatif enerji kovma ritüeli ile ilgili olabilir.

bkz: Ölünün Gözlerine Bozuk Para Koyma Geleneğinin Anlamı Nedir?

bkz: Ölünün Karnına Bıçak Konmasının Anlamı Nedir?

bkz: Kurşun Döktürme Adeti Şamanizmden mi Geliyor?

bkz: Kaç adet ceviz 1 kilo gelir?

bkz: Yumurta Dolapta Bozulmadan Kaç Gün Durur?

bkz: Yumurtanın Bozulup Bozulmadığı Nasıl Anlaşılır?

aky

19.02.2021 22:44

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 9 Nisan 2022 22:18
    0

    sarımsaklar bozulmasın ya da eve vampirler gelmesin diye olabilir

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Evde duvara sarımsak asmanın anlamı nedir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.