5.00 / 1 oy

Saksıda Taze Soğan Nasıl Yetiştirilir?

Pandemi sebebiyle evde insanlar kendi sebzelerini yetiştirme konusunda daha istekli oldular ve dedelerimiz kadar olmasa da biz de yavaştan sebzeleri ve üretim şekillerini öğrenmeye başlamış olduk, en azından durum benim için bu şekilde. Soğanları da aslında meraktan ekmiştim ve çıkar mı çıkmaz mı derken hepsi çıktılar ve neredeyse kocaman oldular :)

Taze soğan yetiştirmek için kuru soğanın tümünü ekmenize gerek yok, ama yeşillenen soğanlarınız varsa atmayın, sakallı kısımları toprağa bakacak şekilde ekin ve arada su verin yeter. Yeşillenmeyen soğanlarınız için de daha kolay bir yöntemden bahsetmek istiyorum. Sooğanlarınızı yemek yaparken keserken sakallı kısımlarını biraz pay bırakarak kesin ve sakalları yine aşağı bakacak şekilde nemli toprağa ekin ve birkaç günde bir de sulayın. Soğanlarınızın yeşillendiğini ve gün be gün büyüdüklerini fark edeceksiniz.

Ben henüz yemeye kıyamadım ama artık kış geldiği ve balkonda bu soğanların ne kadar dayanabileceklerini bilmediğim için muhtemelen bu hafta içinde artık bu yeşil soğanları bir yemekte kullanacağım ve baharda da yenilerini ekeceğim :)

saksıda taze soğan

saksıda yeşil soğan

eliff

12.12.2020 00:30

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Saksıda Taze Soğan Nasıl Yetiştirilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.