5.00 / 1 oy

Peluş oyuncak makinede yıkanır mı?

Evde artık ev halkını tehlikeye sokacak derecede yerlerde yuvarlanmış olan birkaç peluş oyuncağı bir şekilde temizlemem gerektiğini fark ettim ve nasıl temizlerim ben bu oyuncakları (çok büyük olmasalar da yine makineye zor sığacak boyutta peluşlardan bahsediyorum) diye düşünürken sonuda alıp çamaşır makinesinde yıkamaya karar verdim.

Beyaz renkli olan bir peluş ayıcığın renginin griye döndüğünü fark etmemişiz bile, çıktıktan sonra tüylerinde biraz kabarma oldu ama aslında ne kadar pislendiğini renginin değişiminden fark ettik. Sonuç olarak peluş oyuncaklar çamaşır makinesinde yıkanır mı diye merak edenler için bunun denemesini yapan birisi olarak ben bir sorun yaşamadım ve sonuçtan da temizlik açısından çok memnun kaldım.

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer yazılar için;

bkz: Ecevit usulü çay demleme nedir ve nasıl yapılır?

bkz: Hıçkırığı geçirmek için ne yapılır?

bkz: Dart tahtası hangi hayvanın kılından yapılır?

bkz: Tavan boyası nasıl yapılır?

bkz: Yünlü kıyafetler nasıl yıkanır?

bkz: Mantar Yıkanır mı?

menekşe

20.09.2021 23:37

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 12 Eylül 2022 15:21
    0

    yıkanır ama tüylerinde zaman içerisinde topaklanma olabilir, bebek eğer tüyleri ağzıyla yolmaya çalışma evresinden çıkmadıysa dikkatli olunmasında fayda var

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Peluş oyuncak makinede yıkanır mı?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.