5.00 / 1 oy

Hıçkırığı geçirmek için ne yapılır?

Yıllardır hıçkırmaya başladığımda çevremdeki kişilerin üzerimde işe yaramayan çözümlerini denemiş ve hıçkırığın kontrollü olarak geçebilen bir şey olmadığına ikna olmuştum. Ama bu hafta ilk kez işe yarayan bir hıçkırık geçirme çözümü buldum ve burada başlık açarak bence çok kıymetli olan bu bilgiyi paylaşmak istedim. Özellikle benim gibi her hıçkırdığında sarsılan ve dakikalarca hıçkırmaya devam eden birisi iseniz bu yöntemden sonra hayat kaliteniz artacak.

Not: Bu başlık altında hıçkırık geçirmeye yarayan farklı çözümleri olan arkadaşların yöntemlerini de dinleyebiliriz, cevap yazmanız yeterlidir.

Yıllardır hıçkıran kişilerin hıçkırıklarını geçirmek için korkutmak ya da tavana baktırmak gibi işe yaramayan yöntemler uygulandığına tanık olurum, hiçbirisi işe yaramadığı gibi bir de gereksiz durumlara sokar kişiyi (korkutayım derken çaydanlığı devireni bilirim). Halbuki çözüm çok kolay, hıçkırmaya başladığınızda dilinizle üst damağınıza birkaç saniye boyunca baskı uygulayın, sonrasında hıçkırığınızın kesildiğini fark edeceksiniz.

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer yazılar için;

bkz: Hamburgeri kaliteli yapan detaylar nelerdir?

bkz: Pringles kutusu ile neler yapılabilir?

bkz: Web Scraping ile Neler Yapılabilir? Örnek Scraping Projeleri

bkz: Şeker yüklemesi testi nedir ve neden yapılır?

bkz: Binance'te favoriler sekmesine nasıl ekleme yapılır?

bkz: Akvaryum kumu ile neler yapılabilir?

Behlül.Özçelik

14.09.2021 04:32

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

 • 21 Eylül 2021 09:56
  2

  bu kadar basit bir şeyin bu kadar işe yarayabileceğine ve bunun bu kadar da bilinmesi gereken bir bilgi olmasına rağmen bilinmemesine inanılmaz şaşırdım. kendi üstümde denedim ve hıçkırığı dakikalarca sürmesi meşhur birisi olarak ilk denememde olumlu sonuç aldım

 • 21 Eylül 2021 11:25
  2

  +1 puan da benden, hıçkırık gelse de denesem diye beklerken kahvaltıdan sonra gelen hıçkırığı bu şekilde geçirmeyi başardım. önce 3 kere şiddetli hıçkırdım ki tek seferlik hıçkırık olmadığına emşn oldum. 3. hıçkırmadan sonra üst damağa dilimle bastırınca hıçkırma bıçak gibi kesildi. inanılmaz bir bilgi teşekkürler :)

 • 26 Eylül 2021 00:25
  0

  mükemmel bir bilgi, bende de işe yaradı ve artık hıçkırık krizlerimi istediğim anda durdurabiliyorum :) bu kadar basit ve işe yarar bir bilgiyi paylaşmak varken neden insanlar yıllarca birbirini korkutmakla falan uğraşmış çok enteresan

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Hıçkırığı geçirmek için ne yapılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.