5.00 / 1 oy

Yünlü kıyafetler nasıl yıkanır?

Çamaşır yıkama olayını oldum olası sevemedim. Hangi kıyafet hangi kumaş türünden gibi soruların cevabını veremediğimden belki de bilmiyorum fakat zor iş. Öncelikle en basit sorudan başlayayım; diyelim ki beyazlıları yıkayacağım, beyaz tişörtün üzerinde renkli yazılar var. Şimdi bu beyazlılar kategorisine mi giriyor yoksa renkli çamaşır kategorisine mi? Uzun bir zaman bu soru ve sorun ile cebelleştikten sonra Rossmann’da “Domol Renk Ayırıcı Bez” diye bir ürün olduğunu keşfettim. Kutunun içinde 24 adet mendil var ve bence oldukça iş görüyor. 

Kıyafetlerin kumaş türünü belirleyemem belki benim ayıbım ama herkes her şeyi bilemez diye düşünüyorum. Belki diyeceksiniz kıyafetin iç kısmındaki etiketinde hem nasıl yıkanması gerektiği yazıyor hem de ürün içeriği fakat benim gibi takıntılı olanlar bilir kıyafetler, çamaşırlar üzerindeki bir sürü etiket bulunuyor ve bazı etiketler upuzun oluyor. Bu etiketlerin rahatsızlık vermesi sebebiyle kıyafet aldıktan sonra değiştirmeyeceğime ve iade etmeyeceğime eminsem ilk iş o etiketleri kesmek oluyor. Dolayısıyla etiket olmayan kıyafetlerin ne tür olduğunu bilemediğim zaman en kolay yolu seçerek en kısa programda 30 derecede fazla sıkma işlemi yaptırmadan yıkıyorum kıyafetlerimi hiç bir riske girmeden yani. 

Şimdiye kadar neredeyse hiç yünlü kıyafetim olmaması sebebiyle de bir sorun yaşamadım fakat bu sefer birkaç yünlü yıkamam gerekiyor ve açıkçası nasıl yıkayacağımı bilmiyorum. Bir taraftan yüksek sıcaklıkta çekerse diye korkuyorum diğer tarafta ise ısı düşük olduğunda temiz yıkamazsa diye çekiniyorum. Nasıl bir yol izlemem gerektiği konusunda beni aydınlatırsanız çok sevineceğim. 
 

idilim97

08.01.2021 22:52

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Yünlü kıyafetler nasıl yıkanır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.