5.00 / 1 oy

Maydanoz eksem çıkar mı?

Pandemi döneminde çok kişinin sebze üretimi konusunda evindeki kaynakları daha iyi kullanma konusunda merakının arttığını gözlemliyorum. Artık insanlar yedikleri biberlerin ve salatalıkların tohumunu ekiyor ve yeşillenen sarımsakları da direk toprağa ekerek bir süre sonra ondan taze sarımsak elde ediyor.

Biberiye, nane ve benzeri bir çok bitkiyi ektiğinizde hemen kökleniyor ve taze olarak satın aldığınız bu gibi yeşillikleri bu sayede evinizde de köklendirerek çoğaltabiliyorsunuz ve her lazım olduğunda kendi saksılarınızdan kopararak taze olarak yiyebiliyorsunuz.

Uzun zamandır maydanoz için bu durumun geçerliliğini zaten merak ediyordum, dün de sitede bir maydanoz başlığı görünce bir araştırayım dedim. Maalesef maydanoz, tohumdan yetiştirilmesi gereken bir yeşillikmiş ve marketten aldığımız taze maydanozları bile eksek ya da suya koysak, evde köklendirme imkanı bulunmuyormuş.

 

Editör editi: benzer bazı diğer başlıklar için;

bkz: Kaynamış maydanoz suyunun faydaları nelerdir?

bkz: Kekik bitkisi nasıl çoğaltılır?

bkz: Saksı toprağı nasıl hazırlanır ve içeriği ne olmalıdır?

bkz: Saksı toprağı neden küflenir ve çözümü nedir?

bkz: Sukulent evde nasıl çoğaltılır?

bkz: Saksıda Nane Yetiştirmek ve Nane Ekimi

aysuncum

23.04.2021 18:32

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Maydanoz eksem çıkar mı?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.