5.00 / 1 oy

Saksıda Nane Yetiştirmek ve Nane Ekimi

Herkese merhabalar, evimde saksıda nane üretip gerektiği zaman kopartıp dalından taze taze yiyebilmek için birkaç gün önce bahçeden bir miktar naneyi kökünden alarak evimdeki saksıya diktim ve toprağa da kararınca su verdim ama naneler muhtemelen toprak değişimini kabul etmedikleri için iki günde solup kurudular. Ben de artık sökerek ekilen nanenin tutmayacağını düşünerek aynı şeyi bir kere daha yapmamaya karar verdim.

İnternette nane tohumu olarak satılan ürünlerin de çıkmadığı ve çimlenmediği konusunda yorumlar kısımlarında çok şikayet okuduğum için saksıda nane çoğaltabilmek için ne yapabileceğimi bilemiyorum. Üstelik kime sorsam da nane en kolay bitki, kendiliğinden bile çıkar diyorlar ama o iş de öyle olmuyor işte maalesef. Saksıda nane yetiştirebilmek için nasıl bir saksı edinmeliyim ve naneyi nasıl ekmeliyim ya da dikmeliyim? Ayrıca sorun topraktan kaynaklanıyor ise nereden hangi bahçe veya saksı toprağını satın almalıyım?

eliff

01.11.2020 14:20

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Saksıda Nane Yetiştirmek ve Nane Ekimi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.