5.00 / 1 oy

Kaç adet kestane 1 kilo gelir?

Bugün internetten kestane siparişi verdim. Aslında amacım akşam bir şeyler izlerken 10-15 tane kestane pişirmek ve yemekten sonra yemekti ama sanal market uygulamalarında kestaneler adet ile satılmadığı için dolaylı olarak 1 kg kestanenin kaç adet kestane olduğunu; dolayısıyla da 1 adet kestanenin kaç gram olduğunu tahmin etmek gibi bir problemin içinde buldum kendimi. Problemi tahmin yoluyla tam olarak çözememiş olsam da benzer bir bilgi arayışında olanlar için doğru cevabı aşağıdaki gibi öğrenmiş oldum ve paylaşmak istedim.

Ben nasıl olsa yenir diyerek (biraz da merakımı yenmek için) 1 kg kestane siparişi verdim. Sipariş gelince de (üzerinde gramaj bilgisi vardı, eksisi artısı olmadığını biliyorum) 1 kg kestane içinden çıkan kestaneleri saydım ve kaç adet kestane olduğunu öğrenmiş oldum :)

1 kg kestane içinde tam olarak 153 adet kestane çıktı.

1 adet kestane kaç gramdır?

Bu kestanelerden bazıları biraz daha etli ve büyük, bazıları ise içi hafif boştu ama ortalamaya vurulduklarında her bir kestanenin yaklaşık olarak 6-7 gram kadar geldiğini söyleyebilirim. Yani akşam yemek için 10 adet kestane sipariş edecekseniz yaklaşık olarak 70 gram kestane siparişi vermeniz yeterlidir.

Editör editi: sitedeki benzer konular için;

bkz: Kaç adet ceviz 1 kilo gelir?

bkz: Bir yumurtada kaç gram protein vardır?

bkz: 1 Küp Şeker Kaç Gramdır?

bkz: Kestaneyi kolay soyma teknikleri

bkz: Kestane nasıl pişirilir?

bkz: Kestanenin faydaları nelerdir?

bkz: Mangalda Kestane Mantarı Nasıl Pişirilmelidir?

geylani

10.03.2021 14:28

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Kaç adet kestane 1 kilo gelir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.