5.00 / 1 oy

1 Küp Şeker Kaç Gramdır?

internetten yemek videoları izleyerek evde tuzlu ve tatlı yiyecekler hazırlıyorum ama tariflerde malzeme miktarları tarifler hep gram cinsinden verildiği için kaşık ya da bardak gibi ölçüler kullanabilmek her zaman mümkün olamayabiliyor. Sonunda kendime bir hassas terazi satın almak durumunda kaldım ve kendi merak ettiğim sorulardan birisini yanıtlamak ve tartı yerine ölçü kullanarak yapmak isteyenlere yardımcı olmak istedim.

Örneğin bir tatlı hazırlıyorsunuz ve atıyorum 100 gram şeker kullanmanız gerektiği söyleniyor tarif içerisinde. Evinizdeki küp şekerleri kullanarak bu gramaj değerlerini tutturabilmek için de tek bir küp şekerin kaç gram ağırlığında olduğunu bilmeniz gerekiyor. Ne yazık ki piyasada satılan tüm küp şekerler aynı boyutta ve gramajda değiller ama birer örnek paket alarak bu şekerleri teker teler tarttım ben meraktan.

360'lık paket 1 kg için: 2.78 gram

360'lık paket 750 gram için: 2.09 gram

Edit: Çok gereksiz bir iş yaptığımı fark ettim. Ben şekerlerden birer örnek tartmak suretiyle her bir şekerin gram ağırlığını buldum ama aslında paketin ağırlığını adet sayısına bölünce de doğal olarak her bir küp şekerin tane ağırlığını bulabilmiş oluyoruz :)

panpiş

14.10.2020 22:57

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
1 Küp Şeker Kaç Gramdır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.