5.00 / 1 oy

Magnezyum eksikliği nasıl giderilir?

Magnezyum, kalp ve beyinde bulunuyor ve vücut aktivitelerinin gerçekleştirilmesi için bedeninizin ihtiyaç duyduğu bir mineral.

Birçok rahatsızlığın sebebini artık direk olarak magnezyum eksikliğine bağlıyorlar. Şiddetli baş ağrıları ve göz/kas seyirmeleri, kramplar yaşıyorsanız sizin de magnezyum eksikliği çekiyor olmanız bir ihtimaldir. Alkol ve sigara kullananların özellikle magnezyum seviyeleri konusunda tedbirli olmaları gerekiyormuş ve sonunda hepimiz kahve bağımlısı olup çıktığımız için aşırı kafein tüketimi de maalesef magnezyum eksikliğine yol açıyormuş. ,

Magnezyum eksikliğini gidermek için ise magnezyum zengini besinler tüketmek en mantıklı ve kalıcı çözüm. 

Magnezyum açısından zengin meyveler (incir, üzüm, avokado, muz), bakliyat (fasulye, nohut, bezelye, baklagiller), tohumlar (chia tohumu, keten tohumu), sebzeler (havuç kereviz, ıspanak, lahana) ve kepekli tahılların (kinoa, buğday, yulaf) kullanımını alışkanlık haline getirmek gerekiyor. Et grubunda da beyaz et (somon, uskumru) yine magnezyum eksikliğini doğal yollardan giderebileceğiniz doğal besin kaynakları.

Magnezyum takviyesi yapan ilaçlar için de magvital kullananların olumlu yorumlarını okudum ama işin içine ilaç girdiğinde yorum yapmamak en doğrusu, mutlaka hekimize danışınız ve eğer önerirse hekiminizin tavsiye ettiği ilaçları kullanınız.

mariadolores

25.08.2019 15:53

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Magnezyum eksikliği nasıl giderilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.