5.00 / 1 oy

Korona Olduğunu Saklamanın Cezası Nedir?

Geçen hafta çocuğunun düğünü ertelenmesin diye koronavirüs olduğunu saklayan bir annenin insanların hayatını nasıl hiçe saydığını duyunca bunun cinayete teşebbüsten bir farkı olmadığını söylemiştim. Sonra olayın üzerine biraz daha fazla düşününce bunun kuru kuru cinayet değil, yükselen altın fiyatları ile birlikte menfaat gereği adam öldürmek, yani hırsızlık olduğuna da kanaat getirdim. Ha birisine bıçak çekip paralarını aldıktan sonra bıçağı rasgele sallayarak ya yaşarsa ya da ölürse diye kadere emanet etmişsin, ha koronavirüs olduktan sonra öpüp bulaştırarak tarifi mmükün olmayan acılarla başbaşa bırakıp ölüme terk etmişsin ne farkı var? Hatta koronavirüs bulaştırmak daha bile tehlikeli çünkü bu düşüncesiz insanın hasta ettiği insanın da farkında olmadan kendi ailesini ve sevdiklerini hasta etme tehlikesi var, toplu katliam desem hakkıdır belki de.. Peki bu kadar büyük bir düşüncesizliğin cezası var mıdır, birisi bana isteyerek korona bulaştırsa da şikayet etsem mesela bir ceza alır mı yoksa her korona olan psikopat, o düğün senin bu toplu taşıma benim gezerek ceza almadan bu ölümcül virüsü yaymakta serbest midir? 

jale

15.08.2020 07:48

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 27 Eylül 2022 23:40
    0

    o ceza hiç olmadı, hatta o zamanlar bir şekilde ayıplanan bu insanlar bugün test bile yaptırmadan toplu taşıma araçlarını bile kullanır oldular. pandemi bitti ama umarım bir varyant ile bu rahatlık döneminde yeni ve daha büyük bir kriz yaşamayız

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Korona Olduğunu Saklamanın Cezası Nedir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.