5.00 / 1 oy

Instagram'da Yüklenen Çoklu Fotoğraflardan Bir Tanesini Silmek

Instagram'ın çoklu fotoğraf paylaşma özelliği sayesinde bir paylaşım içinde birden fazla kaydırmalı görsel yüklemek mümkün. Ama Instagram'da daha önce yüklediğiniz çoklu fotoğraf içinde tek bir fotoğrafı silmek, değiştirmek, hatta filtresini bile değiştirmek istediğinizde bunu yapabileceğiniz bir özellik çıkmıyor.

Instagram, Facebook'un da ilk zamanlarında yaptığı bir hataya bu düşmedi ve geçmiş gönderilerde sadece konumu, açıklamayı ve etiketli kişileri değiştirmeye izin veriyor. Böylece birisinin çok beğenilen bir fotoğrafının yıllar sonra değiştirilmesi ile sanki insanların eski fotoğrafı değil de yeni fotoğrafı beğenmişler gibi bir yanıltıcı durumun önüne geçilmiş. Dolayısıyla Instagram'da daha önceden paylaştığınız bir fotoğraf galerisi (kaydırmalı çoklu fotoğraf) içinden tek bir fotoğrafı silmeniz ya da değiştirebilmeniz mümkün değil.

Eğer Instagram'da paylaştığınız çoklu fotoğrafın içinden tek bir fotoğrafı değiştirmek ya da silmek istiyorsanız, yapmanız gereken tüm gönderiyi kaldırıp yeniden istediğiniz fotoğraflarla paylaşmaktır. Örneğin 5 fotoğrafınız olan bir çoklu fotoğraf gönderiniz var ve içinden 1 tanesini kaldırmak istiyorsunuz. O zaman tüm gönderiyi tamamen silip (içinde uzun bir açıklama yazısı ya da etilket listesi varsa silmeden önce kopyalayarak yedeklemenizi tavsiye ediyorum) yeni bir paylaşımda sadece 4 görsel koyarak sıfırdan paylaşım yapmanız gerekiyor. Yedeklediğiniz etiket listesini ve açıklama yazısını da yeni gönderinize yapıştırabilirsiniz.

Güncelleme:  Instagram'da Yüklenen Çoklu Fotoğraflara Fotoğraf Eklemek

Ayrıca benzer diğer bazı sorular için;

bkz: Instagram'da Eski Hikayeleri Kaç Kişi Görmüş Nereden Bakılır?

bkz: Instagram (Close Friends) Yakın Arkadaş Özelliği Nedir?

bkz: Instagram Hikayelerinin Süre Sınırı Kaç Saniyedir?

bkz: Instagram Hikayesinde Kişi Etiketlemesi Nasıl Yapılır?

afacan

18.11.2020 10:55

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 26 Kasım 2021 23:28
    0

    instagram buna izin vermiyor, sebebi de insanlar içinde 3 fotoğraf olan bir gönderiyi önceden beğenmiş olabilirler ama sonradan içerisine eklenecek alakasız görsellerde de o beğeni kalacağı için bariz bir risk var burada. son eklenecek fotoğrafların içeriğinin ne olacağı tamamen belirsiz çünkü.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Instagram'da Yüklenen Çoklu Fotoğraflardan Bir Tanesini Silmek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.