5.00 / 1 oy

Instagram (Close Friends) Yakın Arkadaş Özelliği Nedir?

Instagram'da herkes herkesi takip ettiği için fazla erişilebilir bir durumdayız, ne paylaşsak herkes tarafından görülüyor ve en azından story (hikaye) paylaşırken paylaştığınız hikayelerin sadece belirli bir grup arkadaşınız tarafından görülmesini istiyorsanız bu mümkün. Instagram'da bu şekilde sınırlı bir grup arkadaşınızın görmesini istediğiniz hikaye paylaşımları için Yakın Arkadaşlar (Close Friends) özelliğini kullanabilirsiniz.

Bir hikaye paylaşacağınız zaman iki farklı seçenek çıktığını göreceksiniz, bu seçeneklerden ilki herkes tarafından görülebilen türden hikaye paylaşmak. İkinci seçenek ise sadece yakın arkadaşlarınızın ya da sizin yakın arkadaş olarak işaretlediğiniz kişilerin görebilecekleri şekilde payaşım yapmak. Kimleri yakın arkadaş listesine ekleyip çıkartacağınızı da uygulama içinden şu şekilde yapabilirsiniz bkz: Instagram (Close Friends) Yakın Arkadaş Listesine Kişi Eklemek

Instagram halen Facebook'talki gibi bir limited profile esnekliğinde erişim belirleyici eklemiş değil, bu kararı ile belli ki facebook olmamak ve herkesin daha erişilebilir olduğu (en azından akış kısmında) bir sosyal medya platformu olarak kalmayı amaçlıyor. Ama en azından hikayelerinizin belirli kişiler tarafından görülebilmesi için bu özelliği getirmiş olmaları da bu talebin bir göstergesi.

Advertiser Guy

10.11.2020 13:56

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Instagram (Close Friends) Yakın Arkadaş Özelliği Nedir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.