5.00 / 1 oy

Instagram Hikayesinde Kişi Etiketlemesi Nasıl Yapılır?

Millet story atarken birbirinden bahsediyor da bende neden bu özellik çıkmıyor diye merak ediyordum, meğerse oldukça kolay bir işlemmiş.

instagram story mention

Ekranda gördüğünüz gibi story atarken fotoğraf da paylaşsanız, anlık olarak fotoğraf da çekseniz orada bir Aa simgesi var yazı yazabilmeniz için. İşte bu Aa simgesine basıp yazı yazmaya başladığınızda kelimenin başına @ işareti koyarsanız takip ettiğiniz instagram hesaplarının listesi geliyor karşınıza, tek yapmanız gereken kimi etiketlemek istiyorsanız seçmek.

Siz bu işlemi yapınca hikayenizde bahsettiğiniz kişiye de mesaj gidiyor ve şu kişi hikayesinde sizden bahsetti diyor. Sonra isterse o da kendi bahsedildiği hikayeyi yeni bir hikaye olarak kendi hikayelerine ekleyebiliyor.

Instagram Hikayesinde En Fazla Kaç Kişi Etiketlenebilir?

Güzel haber, Instagram hikayelerinde istediğiniz kadar kişiden bahsedebilirsiniz, etiketleme işleminde bir kişi sayısı sınırı bulunmuyor. Ama ekranın kişilerin adlarıyla dolması da pek şık durmuyor bence.

jiyan19

22.10.2020 16:11

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 14 Aralık 2021 06:43
    0

    @ karakterine bastıktan sonra zaten etiketleyebileceğiniz kişiler listeleniyor, birkaç harf bastıktan sonra emin olarak istediğiniz kişileri story'lerinizde etiketleyebilirsiniz

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Instagram Hikayesinde Kişi Etiketlemesi Nasıl Yapılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.