5.00 / 1 oy

Instagram Hikayelerinin Süre Sınırı Kaç Saniyedir?

Instagram'da hikaye olarak bir video paylaşmak ya da telefonunuzdan bir video yüklemek istiyorsanız bu videonun süresine bağlı olarak tamamını tek bir hikaye olarak yükleyemeyebilirsiniz, çünkü Instagram'da video formatındaki hikayelerin bir zaman sınırı var ve bu süre sınırı da 15 saniye. Yani 15 saniye altında bir videonuzu Instagram'dan paylaşabilirsiniz, ya da anlık olarak 15 saniyeye kadar bir video çekerek Instagram'a story olarak koyabilirsiniz. Ama 15 saniyenin üzerindeki videolar için tek bir story içinde paylaşım yapamazsınız.

Bunun yerine, eğer paylaşmak istediğiniz hikayenin boyutu 15 saniyenin üzerinde ise hikayenizi 15'er saniyelik hikayeler şeklinde birden çok hikaye olarak paylaşabilirsiniz. Örneğin diyelim ki 30 saniyelik bir hikaye paylaşacaksanız bunu 15'er saniyelik iki hikaye şeklinde paylaşmanız mümkün. Eğer 50 saniyelik bir hikaye paylaşacaksanız da 15+15+15+5 saniye şeklinde 4 farklı hikaye olarak paylaşabilirsiniz. Zaten hikayelerden birisi bittikten hemen sonra bir diğeri başladığı için hikayelerinizi izleyenler açısından bir kopukluk olmuyor. Ayrıca hangi hikayeyi kimlerin gördüğünü de yine takip edebiliyorsunuz.

jiyan19

22.10.2020 16:46

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Instagram Hikayelerinin Süre Sınırı Kaç Saniyedir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.