5.00 / 1 oy

Gmail'de bana gelen maillerde arama yapmak

Gmail, Google'ın mail çözümü olarak uzun bir süredir en yaygın olarak kullanılan mail platformu. İnsanlar da dosyalarından yazışmalarına kadar neredeyse her şeylerini gmail adreslerinde saklıyorlar ve hemen her işlem için gmail'i bir şekilde kullanıyorlar.

Gmail'de arama yaparken arama teriminiz, aldığınız ve gönderdiğiniz (ve hatta spam olan) tüm mailler arasında yapıldığı için zaman zaman aradığınız maili bulmak biraz zaman alabilir. Eğer aradığınız mail'in size gelen mailler arasında yer aldığını biliyorsanız ve sadece size gelen mailler içinde arama yapmak istiyorsanız, gmail'in mail arama filtresini kullanabilirsiniz.

- Gmail'de üst tarafta yer alan arama kutusunun sağ tarafındaki oka bastığınızda aşağıdaki gibi bir mail arama filtresi karşınıza çıkacaktır. Bu filtrede hangi hesabınıza (gmail içide birden fazla mail hesabını yönetebilmek mümkün olduğu için) gelen mailleri aramak istiyorsanız bu hesabı yazmalısınız. Örneğin [email protected] adresinize gelen mailler içinde arama yapmak için alıcı kısmına [email protected] yazarak alttaki Ara butonuna basmanız yeterli.

gmail arama

Editör editi: sitede yer alan bazı diğer başlıklar için;

bkz: Gmail Gece Modu Nasıl Etkinleştirilir?

bkz: Gmail'de Gelen Maillere Otomatik Cevap Göndermek

bkz: Gmail'de tüm oturum açma (login) kayıtlarını görmek (Tarih ve IP Adresleri)

bkz: Gmail'e mail geldiğinde tarayıcıdan (Chrome) bildirim almak

bkz: Gmail'e gelen en eski (ilk) maili bulmak

bkz: Gmail'de belli bir tarih aralığında arama yapmak

HakanGozupek

21.04.2021 14:33

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 22 Kasım 2021 00:21
    0

    sizin mail adresinizde neden sizden başkasına mail gelsin ben de onu anlamadım diyecektim ama soru açıklaması bir nebze aydınlatıcı oldu.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Gmail'de bana gelen maillerde arama yapmak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.