5.00 / 1 oy

Youtube kanalının video sayısını nereden görebilirim?

Aklımda bir youtube kanalı konsepti var ve önceden kanalı açmadan önce bu konsepte yakın youtube kanallarının listesini çıkardım ve teker teker yükledikleri video sayısı ile takipçi sayılarını yazıyorum. Kanalların takipçi sayılarını herhangi bir videolarının altındaki takip et (subscribe) kısmından ya da kanal sayfalarından görebiliyorum ama youtube'da o kanala ait kaç adet video olduğunu görebilmek için kanalın sayfasında videolar sekmesine gelmem ve sayfanın en aşağı kadar yüklenmesini bekleyerek son olarak da videolarını saymak durumunda kalıyorum.

Tahmin edersiniz ki bu işlem, özellikle de yüzlerce video yüklemesi yapmış kanallardaki videoları saymak gibi durumlarda tam bir işkenceye dönüşüyor. Keşke kanalların video sayıları, kanal youtube sayfalarında da görünüyor olsaydı ama bir sebepten bu bilgiyi paylaşmama gereği duyduklarını tahmin ediyorum.

Herhangi bir şekilde bu işlemi kolaylaştırabilmek için ne yapabileceğimi ve bir youtube kanalının video sayısını bir yerde nasıl görebileceğimi bilen varsa video sayıları nerede yazar bilgi verebilir mi?

Editör editi: benzer başlıklar için;

bkz: Youtube Takipçi Sayısı Artırma Tavsiyeleri

bkz: Youtube'dan izlenebilen kısa film tavsiyeleri

bkz: Youtube videolarının izlenme sayısını artırmak için reklam verilebilir mi?

bkz: Cem Adrian’ın youtube yorumlarını açması

bkz: MYT Müzik varken YouTube Music Premium'a gerek var mı?

bkz: Youtube'da Videoların Anahtar Kelimeleri (Etiketleri) Nerede Yazar?

djm hayran

04.04.2021 15:25

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

 • 4 Nisan 2021 17:49
  32

  Eğer bir youtube kanalınız varsa ve rakip youtube kanallarının video sayılarını görmek ve bu gibi analizler yapıyorsanız youtube'da bir kanalın kaç adet video yüklediğini görmek için yapmanız gereken işlemler şu şekilde:

  - Kanalın adını youtube'da aratın

  - arama sonuçlarında kanala ait özet bilgiler çıkacaktır ve burada kanalın abone sayısı ile video sayısı bilgilerini de görebilirsiniz.

  Alternatif olarak youtuber'lar ve içerik geliştiricileri için hazırlanmış ücretli ve ücretsiz araçlar var (vidIQ gibi), bunları da kullanabilirsiniz.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Youtube kanalının video sayısını nereden görebilirim?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.