5.00 / 1 oy

Udemy kredi kartı taksit hatası ve çözümü

Udemy'den bugüne kadar onlarca eğitim almış birisi olarak her seferinde belki bu sefer düzelmiştir diyerek kurs satın alma ekranında taksitli alışveriş seçeneğini seçiyorum ama halen kredi kartına taksit seçeneğini seçtiğimde hata alıyorum. İnternette benzer sıkıntılar yaşayarak indirimli kurs olan dönemlerde alışverişini tamamlayamayan çok kullanıcı gördüğüm için kendi bulduğum çözümü yazmak istedim.

Öncelikle udemy'den hiçbir zaman 300 TL'ye kurs almadım, yıllardan beri periyodik olarak online kurslarının fiyatlarını 25-30 TL civarına indiriyorlar. Eğer udemy'ye giriş yapmadığınız bir tarayıcı ile kurs fiyatlarına bakarsanız, indirim olmayan dönemlerde de indirimli fiyatlardan eğitimleri görebilirsiniz. Bu fiyatlama politikasını yeni kullanıcılar kazanmak için izliyorlar ve açıkçası çok da sorun değil benim için. Ben bir eğitim beğendiğim zaman wishlist'e ekliyorum ve dönem dönem kamoanya başladığında istek listemde biriken eğitimleri tek seferde alarak tasarruf ediyorum. Siz de sabırlı olursanız, almak istediğiniz eğitimleri indirimde oldukları dönemde alarak ciddi tasarruf edebilirsiniz.

Gelelim kredi kartı ve alışveriş problemi konusuna. Bu kamoanya dönemleri genelde birkaç gün sütüyor ve sonrasında da fiyatlar yine bir süreliğine 300 TL'ler seviyelerine çıkıyor, bu yüzden indirim dönemlerinde eğitimleri kaçırmadan almak gerekiyor. Udemy'den ne kadarlık eğitim almış olursam olayım sepetten sonraki satın alma sayfasında hep taksit seçenekleri görünüyor ama ne zaman taksitli alışverişi seçsem hep kredi kartımda bir sorun oluştuğu yazıyor ve alışverişi tamamlayamıyorum. Bu noktada kredi kartınızda bir problem olduğunu ya da udemy'nin kredi kartlarında alışverişi tamamlayamadığını düşünerek sayfayı kapatmak yerine taksitsiz alışverişi sçeerseniz alışverişiniz tamamlanacaktır. Bana sorarsanız tanesi 25-30 TL olan alışverişleri taksit yapmaya uğraşmakla da zaten gerek yok ama çok büyük bir alışveriş yaptıysanız belki enpara'nın kendi içinde taksitlendirme yapma özelliği ile udemy eğitim alışverişlerinizi taksitlendirebilirsiniz. Bunun ötesinde ben bugüne kadar udemy içinde taksitlendirme yapmayı başaramadım ama taksitlendirmeyi iptal ederek tek çekim ile ödeme yaparak da satın alamadığım bir eğitim olmadı.

vasini

22.11.2020 13:18

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Udemy kredi kartı taksit hatası ve çözümü

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.