5.00 / 1 oy

Hesaplı ve kaliteli çalışma tezgahı tavsiyesi

Amatör ahşap hobi işlerim için sağlam ve sıkıştırma özelliği olan bir çalışma tezgahı arıyordum. Ama sadece zaman buldukça (muhtemelen hafta sonlarında) kullanabileceğim ve kullanacağım zaman da kurup kullanmadığımda evde fazla yer kaplamayacak şekilde kaldırmam gereken bir çalışma tezgahı olması gerektiği için büyük ve sabit olan çalışma tezgahlarını mecburen en başta eledim.

Amatör kullanıcı olarak bu özellikleri sağlayan zaten fazla çalışma tezgahı olmadığı için Bosch, Vonroc ya da Wolfcraft gibi markaların çalışma tezgahlarından birisini tercih etmeniz gerekiyor. Ben, daha hesaplı olması ve internette de çok sayıda olumlu eleştirisi olduğu için Wolfcraft almaya karar verdim ve bir Bauhaus mağazasına giderek mevcut ürünleri görerek karşılaştırma olanağı buldum.

Pratikte satışta olan ve tercih edebileceğim üç model vardı. 

Wolfcraft Master Cut 200: 595 TL

Wolfcraft Master Cut 600: 1.090 TL 

Wolfcraft Master Cut 1500: 2.150 TL

Üç modelin de avantajları ve dezavantajları var. Ama ben saklarken daha az yer kaplaması ve temel düzeyde de işlerimi görebileceğini düşündüğüm için Wolfcraft Master Cut 600 modelini tercih ettim. Henüz kurulumunu yapacak zaman bulamadım ama en kısa sürede kurulumunu da yaparak görüşlerimi de paylaşacağım.

Editör editi: benzer başlıklar için;

bkz: Akıtan lavabo gideri nasıl değiştirilir?

bkz: Havşa nedir? Ne işe yarar ve nasıl kullanılır?

bkz: Demir profil ile ahşap bağlantısı nasıl yapılır?

bkz: Saksı toprağındaki böcekler nasıl yok edilir?

bkz: Koltukta Çökme Nasıl Onarılır?

bkz: 3D yazıcı ile basılabilecek duvar rafı tavsiyeleri

famous

10.04.2021 10:53

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

 • 18 Şubat 2022 00:07
  6

  yazıyı geçen sene yaklaşık olarak bu zamanlar yazmışım, hatta bir yıl bile olmamış. güncel fiyatları görünce yazıyı güncellemek istedim. Fiyatlar bauhaus.com.tr'den alınmıştır.

  Wolfcraft Master Cut 200: 895 TL

  Wolfcraft Master Cut 600: 1.750 TL

  Wolfcraft Master Cut 1500: 2.950 TL

 • 17 Mart 2022 01:49
  3

  IKEA'da IKEA BROR adında bir çalışma tezgahı var, an itibariyle 1.700 TL'ye satılıyor ama aslında iki raflı bir masadan bir farkı yok gibi görünüyor. öyle mengene falan gibi kıstırma özekllikleri yok muhtemelen. bir ed peggyboard denen bir özellik var yabancıların tezgahlarında, bizde o şekilde olan çalışma tezgahlarını seçecek olduğunuzda en az 5 bini gözden çıkartmanız gerekiyor ama özellikle delikli board'lara bir şeylere asarak depolama alanı elde etmek çok faydalı olacaktır

 • 6 Mart 2022 00:58
  1

  wolfcraft markasına şahsen sempati duyan birisiyim. önceleri sadece bauhaus'ta ürünlerini görebilirdiniz ama şimdi amazon'dan da sipariş edilebiliyor. bauhaus'un kendi üretimleri olduğunu tahmin ediyorum ama emin de değilim

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Hesaplı ve kaliteli çalışma tezgahı tavsiyesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.