5.00 / 1 oy

Demir profil ile ahşap bağlantısı nasıl yapılır?

Önceki sorumda da bahsettiğim gibi (bkz: Kavela deliği açmak için hangi matkap ucu kullanılır?) ahşap işlerine ve bu hobilere yeni başlamış birisi olarak aklımdaki basit ahşap mobilya projelerini yavaş yavaş ve öğrenerek hazırlamayı düşünüyorum. Bu projelerden birisi de ahşap bir masa olacak.

Masif bir üst ahşap panel için demir ayak bağlamak istiyorum, internette de hazır profil demir ayaklar var ama bu ayakların hazır bağlantıları yerine yeni bağlantı delikleri açmak istiyorum. Sormak istediğim soru ise ahşapta vidalama işlemi akıllı vidalar ile doğrudan ya da civatalar ile önden kılavuz deliği açarak yapılabiliyor. Peki ahşapla birleştirmek için demire vida atmak istersem üstüne doğrudan vida atsam vida tutar mı yoksa ucu kırılır mı? Yoksa uç setleri içindeki metal kesici uçlardan birisi ile önden kılavuz deliği mi açmam gerekir demir üzerinde?

Edit: internette benzer birkaç video buldum, ustalar iki hamlede doğrudan vida ile delik açıyorlardı bu videolarda. İlk hamlede vidayı yarısına kadar sokup sonra biraz geri alıyor ve ikinci bir hamle daha yaparak mıntajı bu şekilde yapmışlar. Neden olduğunu bilemedim ama ben de bu şekilde deneyeceğim.

Editör editi: benzer başlıklar için;

bkz: Ahşaptan TV Ünitesi Yapmak

bkz: Havşa nedir? Ne işe yarar ve nasıl kullanılır?

bkz: Akıtan lavabo gideri nasıl değiştirilir?

bkz: Helicoil Nedir ve Nasıl Kullanılır?

bkz: Bakımsız balkon çiçekleri nasıl canlandırılır?

famous

01.04.2021 20:36

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Demir profil ile ahşap bağlantısı nasıl yapılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.