5.00 / 1 oy

Briç oyununun kuralları tam olarak nedir?

Önce herkesin biliyorum çok zor dediği, sonra öğret deyince de öğretemem çok karmaşık yanıtını verdiği enteresan bir kağıt oyunudur briç. Kendi adıma kağıt oyunlarına kafamın çalışma şeklinin yatkın olmasından dolayı kolay öğrenebilen birisi olduğumu düşünüyorum, mesela birçok oyunun karışımından oluşan king kağıt oyununu da birkaç saatte hemen anlamış ve king masalarına oturmaya başlamıştım. Briç oyununun king'den daha karmaşık olduğunu anlıyorum ve buna saygı duyuyorum ama madem kimsenin bu oyunu öğretmeye yetecek kadar sabrı yok, bari briç öğreten bir site ya da app tavsiye edin de hiç olmazsa telefondan adım adım briç öğrensin isteyen insanlar. Briç için zeka sporu tanımlaması yapıldığı için merakım daha da artıyor ama başlangıç noktasını bulamayınca anlamı olmuyor, ileride bir vesileyle ortamına girince de o zaman vakit bulamazsam diye korkuyorum. Dolayısıyla her türlü yönlendirme ve kaynak için haber bekliyorum.

Bülent.Öktem-karaca

14.12.2019 18:15

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 20 Ekim 2021 08:41
    0

    Briç oynayanların briç oyununun kurallarının öğrenmesini çok zor olduğunu söylemesinden daha çok sinir olduğum bir şey varsa o da fransızca bilenlerin fransızca dilini öğrenmenin çok zor olduğunu söylemesidir. zaman olsa hepsini sırf inat için yapasım var ama iş telaşından ve zaman darlığından bir türlü sıra gelmiyor maalesef.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Briç oyununun kuralları tam olarak nedir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.