5.00 / 1 oy

Fermente sucuğun ısıl işlem görmüş sucuktan farkı nedir?

Hangisini tercih etmeli, fermente sucuk mu daha lezzetlidir yoksa ısıl işlem görmüş sucuk mu? Bir de faydaları ve zararları bakımından fermente ile ısıl işlem görmüş sucukları bizlere anlatıp bizleri aydınlatabilecek bir yazar yok mudur aramızda?

DunkinMunkin2

29.06.2019 16:38

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 30 Ocak 2022 00:22
    15

    sucuk zaten fermantasyon süreci geçirmesi sonucu elde edilen bir et türü. jambon, pastırma, füme et, bacon da tıpkı sucuk gibi bekletilerek elde edilen etler. sucuk da bağırsak içerisinde sarılarak ve asılarak belirli sıcaklıklarda bekletilerek elde ediliyor ki kasapların sucuk üretme süreçleri halen bu şekildedir. ancak bu süreç uzun süren, maliyetli ve kayıpları olabilen (bağırsakta delik olması gibi nedenlerden ötürü) bir process olduğu için fermantasyon sürecini hızlandırmak amacıyla ısıl işlem uygulayan firmalar daha ucuza ve kısa sürede sucuk üretebiliyorlar. dolayısıyla tüketici için de daha az maliyetli bir sucuk alma fırsatı oluyor. ancak lezzet ve sağlık açısından durumunuz müsaitse her zaman bildiğiniz kasaptan fermente et almanızı öneririm.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Fermente sucuğun ısıl işlem görmüş sucuktan farkı nedir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.