5.00 / 1 oy

Fırında Tart fanlı mı pişer fansız mı pişer?

Fırında en sık yaptığım tatlılardan birisi de tart. Bunun ilk sebebi elbette tartı çok sevmem :) İkincisi, hazırlamasının çok kolay olması ve kısa sürmesi. Üçüncüsü ise canım reçel çektiğinde üzerine istediğim dilimlere istediğim reçelleri dökebildiğim için bana çok daha cazip gelmesi.

Fırında tart yapmak için en önemli aşamalardan birisi, tartın kekini fırında doğru sıcaklıkta, doğru ayarlarda ve doğru sürede pişirmektir. Fırında lezzetli ve kararında pişmiş bir tart yapmak için fırınınızı önceden 180 dereceye kadar ısıtın ve fansız modu kullanın. Tartın fırında pişme süresini ise üstünün pişip pişmediğinden takip edebilirsiniz, ama benim kullandığım fırınlarda bu süre 20-25 dakika kadar sürmekte, sizin fırınınızın da aşağı yukarı yine bu sürelerde pişireceğini tahmin ediyorum.

 

Editör editi: Sitede paylaşılan bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: Fırında kadayıf tatlısı fanlı mı pişer fansız mı pişer?

bkz: Fırında kabak tatlısı fanlı mı pişer fansız mı pişer?

bkz: Fırında San Sebastian Cheesecake fanlı mı pişer fansız mı pişer?

bkz: Fırında tavuk fanlı mı pişer fansız mı pişer?

bkz: Lahmacun Fırında Fanlı mı Pişer Fansız mı Pişer?

bkz: Hasselback Patates Fırında Nasıl Yapılır?

aloavera

17.05.2021 12:17

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 19 Eylül 2022 22:23
    0

    aslında fırınların fan özelliğinin mantığını anlamanız tatlılar ve tuzlular için ne zaman kullanıp kullanmamanız gerektiği konusunda çok faydalı olur

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Fırında Tart fanlı mı pişer fansız mı pişer?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.