5.00 / 1 oy

Sucuk tavada nasıl pişirilir?

Sucuk, hem çok lezzetli ve hem de hazırlaması çok kolay bir et ürünü olduğu için kahvaltıların kralıdır ve gece kazıntısı yapmak için de birebirdir. Tavada pişirdiğiniz sucuğun da ister üzerine yumurta kırın, isterseniz de sade olarak ekmekle yiyin.

Sucuk, çok kolay pişen bir et ürünü olduğu için hiç ateşte bekletmeye gelmez, saniyeler içinde hemen yağını salarak pişmeye başlar ve rengi de kızarır. Kimileri tavada sucuk pişirirken tavaya biraz su damlatırlar, ama sucuk zaten kendiliğinden yağlı olduğu için sıcağı görür görmez kendi yağını salacaktır ve kendi yağının içinde pişecektir. Dolayısıyla tavada sucuk pişireceğiniz zaman tavaya hiçbir ekleme yapmanıza gere yok.

Tavada sucuk pişirirken kontrolünüzde olan temel parametrelerden birisi, sucuklarınızın kalınlığıdır. Marketten ya da kasaptan aldığınız sucukları keserken ne çok ince, ne de çok kalın kesmeyin. İnce kesilen sucuklar hemen kurur, kalın kesilen sucukların ise içini pişirmek isterken dışını yakar ve kurutursunuz. Tüm sucukların kalınlıkları aynı olacak şekilde nizami bir kalınlıkta olmalıdır.

Not: Sucuk her ne kadar hızlı pişen bir et ürünü olsa da yumurtaya göre pişme süresi biraz daha uzundur, bu yüzden sucuklu yumurta hazırlayacaksanız sucuklarınızı yaklaşık 2 dakika kadar önce pişirmeli ve sonra sucuklarınızı çevirdikten sonra yumurtalarınızı kırmalısınız. Böylece hem sucuklar ile yumurtaların pişme süreleri denk gelmiş olur, hem de sucukları çevireyim derken yumurtaların sarılarını dağıtmamış olursunuz.

Önceki yazılarımdan bazıları için;

bkz: Köfte tavada nasıl pişirilir?

bkz: Pirzola tavada nasıl pişirilir?

bkz: Köfte mangalda nasıl pişirilir?

bkz: Pirzola mangalda nasıl pişirilir?

bkz: Pirzola nasıl marine edilir? Pirzola marinasyonu hakkında her şey

bkz: Köfte marine edilir mi?

bostonlu

07.04.2021 11:02

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 23 Eylül 2022 15:32
    0

    sucuğun pişme süresi ile ne kadar kalın dilimlendiği arasında önemli bir ilişki var, bu yüzden süre tutmak yerine gözle sucuğun pişip pişmediğini takip etmek ve kurutmadan doğru zamanda çevirip almak önemli

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Sucuk tavada nasıl pişirilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.