5.00 / 1 oy

Yaki Nori Sushi Yosununun Bozulup Bozulmadığı Nasıl Anlaşılır?

Youtube videlarından gaza gelerek yaklaşık bir yıl önce 70-80 TL gibi bir para vereek Shaku yaki nori sushi yosunu satın almıştım. İnternetten de sushi sarma bambusu gibi lazım olacak diğer ürünleri sipariş etmiştim. Elbette sushi yapmaya hiçbir zaman sıra gelmedi ve ben bu yosunu çoktan unutmuştum. Bugün mutfakta dolabın derinliklerinden bulunca aklıma geldi ve tekrar sushi yapmak üzere gaza geldim. Nori sushi nerede saklanır, buzdolabında mu saklanır yoksa normal sıcal ortamda mı bilmiyorum ama ben oda sıcaklığında bekletmiş oldum. Yaki nori'nin son durumunu fotoğraf çekerek paylaşıyorum.

yaki nori sushi yosunu

Nihayetinde yosun ve bir algden bahsediyoruz ama bunun içine pirinç ve çiğ deniz ürünleri sarıp yiyeceğim için yine fikir biraz garibime gidiyor, dışarıda çok yemişliğim var sushi tarzı ürünleri ama evde ilk kez deneyeceğim. Ama bu yosunların bozulup bozulmadığını nasıl anlayabilirim? Yaki nori bozulur mu onu da bilmiyorum ama son kullanma tarihine de daha var. Sushi uzmanlarının acil görüşlerine ihtiyavım var arkadaşlar..

akasya

18.09.2020 21:34

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Yaki Nori Sushi Yosununun Bozulup Bozulmadığı Nasıl Anlaşılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.