5.00 / 1 oy

IKEA Baharat Önerileri

Baharat konusunda pek bilinmese de IKEA'nın çok kaliteli ve lezzetli baharatları var, bu baharatlardan bir kısmını uzun süredir ve bir kısmını da kısa süredir kullanan birisi olarak görüşlerimi paylaşmak istedim.

IKEA Santa Maria Roasted Garlic & Pepper (kavrulmuş sarımsak ve biber baharatı) Sarımsak kokusunu duymak istemiyor ama hamur işi yemeklere ve kırmızı etlere piştikten sonra verdikleri lezzetten de vazgeçemiyorsanız tam kararında bir baharat. Hele fırından çıkan makarnalarda anlatılmaz yaşanır diyebilirim.

IKEA Santa Maria Lime Pepper (misket limonlu baharat) benim uzun süredir kullanmakta olduğum ve çok sevdiğim bir baharat, balık yemeklerinde açık ara favorim. Özellikle balığı pişirmeden önce iç kısmını baharatlarken tuz ile birlikte bış miktarda bu baharatı kullandığımda balığa inanılmaz bir lezzet katıyor. Kırmızı et için olmasa da balık için de yine güzel yakışıyor, piştikten sonra da serpebilirsiniz.

IKEA Santa Maria Chicken & Steak (tavuk ve biftek baharatı) bu baharatı internetten yeni sipariş ettim ve 2-3 kere kullandım, tavuk için favorim değil ama pişmiş kırmızı ete yakıştığını söyleyebilirim. Ama halen favorim Chef Paul'üm magic serisi et baharatları.

IKEA Santa Maria Scandinavian Forest (karışık orman baharatları) Kırmızı et ile güzel giden ve yedikçe daha çok sevmeye başladığım bir baharat oldu. İskandinav ormanı diyorlar ama bizi m damak tadımıza da oldukça uygun.

Karabiber ve kaya tuzlarını ise kullanmadım ama karabiberi tercih olarak taze olarak top top alıp kendim çekiyorum. Tuz olarak da Mükemmel Tuz Tavsiyesi - Fleur De Sel ve Nusret'in Kullandığı Deniz Tuzu Nedir? yazılarında bahsi geçen Maldon ve Fleur De Sel kullanmayı tercih ediyorum ama kullananlar varsa yorumlarını okumak isterim.

Bozaci

01.01.2021 11:52

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
IKEA Baharat Önerileri

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.