5.00 / 1 oy

Ev tipi sucuk doldurma makinesi tavsiyesi

Dışarıda hazır olan satılan sucukların hiçbirisinde kendi çocukluğumda yediğim sucuğun lezzetini alamadığım için kasap sucuğu satın alıyordum. Son zamanlarda kasap sucuklarının da daha baharatlı gelmesi ve yağ oranlarının artması nedeniyle evde kendi sucuğumu nasıl yapabilirim diye düşünmeye başladım. Teorik olarak yapılabilir görünüyor, malzeme deseniz et, baharat, yağ ve bağırsak. Tümü kolaylıkla bulunabilir ama bu harcı bağırsakların içine hava almayacak sıkılıkta elle doldurmak hiç aklımın işi olmadığı için bir adet ev tipi sucuk doldurma makinesi satın almayı düşünüyorum.

Kasaplardaki gibi büyük ve endüstriyel makineler yerine daha ucuz, az yer kaplayan, ev tipi diyebileceğim bir ürüne ihtiyacım var. İnternetten baktığım ürünlerin fiyat aralığı 200 TL'den 20.000 TL'ye kadar olduğu için hangi ürünü seçmemin bana ne gibi artıları ve eksileri olacağına karar veremedim ve sucuk doldurma makinesi alıp evinde kullanan yazarlara sormak istedim. Satın aldığım ürünü yıllarca sorunsuz olarak kullanabilmek benim için daha önemli, bu yüzden 3-4 bin TL gibi bir bütçe ayırabilirim. Satın alacağım makine ile sosis yapabilmek ya da kıyma çekebilmek gibi şeyler de yapabilirsem çok şık olur ama şart mı derseniz önceliğim bunlar değil belirttiğim gibi.

Marka tavsiyesi vererek bana satın almam gereken sucuk doldurma makinesi konusunda yardımcı olabilir misiniz?

levent05

13.10.2020 06:10

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Ev tipi sucuk doldurma makinesi tavsiyesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.